×

۶۲ درصد صادرات به کشورهایی است که رایزن بازرگانی داریم

 • کد نوشته: 4987
 • ۳۰ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • وزیر صنعت، معدن و تجارت جذب سرمایه‌گذاری خارجی را موضوع مهمی برای رایزنان بازرگانی دانست و گفت: هم اکنون ۶۲ درصد صادرات کشور مربوط به کشورهای هدفی است که در آنها رایزن بازرگانی مستقر داریم.

  ۶۲ درصد صادرات به کشورهایی است که رایزن بازرگانی داریم
 • به گزارش پایگاه خبری «با اقتصاد» به نقل از شاتا، محمد شریعتمداری در نشست مشترک با رایزنان بازرگانی جمهوری اسلامی ایران که عصر شنبه در سازمان توسعه تجارت برگزار شد، تصریح کرد: رایزنان بازرگانی به منظور عملیاتی کردن برنامه‌های اقتصادی ایران به کشورهای هدف اعزام می‌شوند. 


  وی با اشاره به فراز و فرودهای طرح رایزنان بازرگانی از ابتدا تاکنون، افزود:  هم اکنون ۶۲ درصد صادرات کشور مربوط به کشورهای هدفی است که در آن ها رایزن بازرگانی داریم، اما حجم و ارزش این مبادلات باید افزایش یابد.


  وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر لزوم پر رنگ تر شدن ارتباط رایزنان بازرگانی با سازمان‌های توسعه ای مانند ایدرو و ایمیدرو، معاونت‌های صنعتی و معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت و بنگاه‌های صنعتی کوچک و متوسط گفت: ارتباط تنگاتنگ رایزنان بازرگانی با اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی و انجمن‌های تخصصی در بازتعریف نقش این رایزنان مدنظر گرفته شود.


  شریعتمداری ایجاد شرکت‌های مشترک با محوریت اتاق‌های بازرگانی و با کمک بخش خصوصی را به عنوان اولویت دیگری برای رایزنان بازرگانی تعریف کرد و یادآور شد: ۱۲۰ صنعت وابسته به خدمات فنی و مهندسی در کشور داریم که با محدویت هایی در بازار داخلی مواجه اند و رایزنان بازرگانی باید برای صادرات در این حوزه نیز همکاری کنند.


  وی جذب سرمایه گذاری خارجی را موضوع مهمی برای رایزنان بازرگانی دانست و افزود: دو سازمان توسعه ای ایدرو و ایمیدرو نیز در این حوزه مأموریت دارند.


  وزیر صنعت، معدن و تجارت تدوین نقشه راه و شناسایی اولویت‌ها با شناخت ویژگی های منطقه ای بازارهای هدف را برای ادامه کار رایزنان بازرگانی مؤثر توصیف کرد و گفت:‌ شکل منطقه ای دادن به حضور رایزنان بازرگانی در برخی کشورها که زمینه عملی آن وجود دارد، یک راهکار مفید خواهد بود.


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *