×

ساختمان و خودرو ناموس مدیران دولتی شده است

 • کد نوشته: 4997
 • ۳۰ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • رئیس سازمان اداری و استخدامی با بیان اینکه فضای باز و شفاف مانع از فساد و موهوم است،‌ گفت:‌ این فضاهای اداری باعث روان‌تر شدن خدمات می‌شود.

  ساختمان و خودرو ناموس مدیران دولتی شده است
 • به گزارش پایگاه خبری «با اقتصاد» به نقل از فارس، جمشید انصاری رئیس سازمان اداری و استخدامی در اولین همایش مولدسازی و مدیریت دارایی‌های دولت با اشاره به بحث مدیریت اموال غیرمنقول دولت، اظهار کرد: این موضوع به عنوان یک پروژه اقتصاد مقاومتی در وزارت اقتصاد تعریف شده و دستگاه‌ها هر کدام سهمی دارند.


  وی افزود: سازمان اداری استخدامی در حوزه ساماندهی فضاهای اداری مسئولیت مستقیم دارد. تمام فضاها و ساختمان‌هایی که دستگاه‌ها در آن مستقر هستند، متعلق به دولت نیست و مالکیت برخی از آن‌ها با مشکلاتی همراه است که باید درست شود.


  رئیس سازمان اداری استخدامی با اشاره به موضوع شناسایی ساماندهی و مولدسازی دارایی‌های دولت گفت: مستندسازی این دارایی‌ها در وزارت اقتصاد دنبال می‌شود.


  انصاری با بیان اینکه برخی دستگاه‌ها از ساختار و استاندارد تهیه شده استقبال نمی‌کنند، گفت: فضای اداری محیطی است که دستگاه‌ها مأموریت خود را در آن دنبال می‌کنند و دسترسی برای ارباب‌رجوع فراهم می‌شود. به نظر در کاستی‌ها و اضافه‌داشت‌ها مشکلاتی داریم، بسیاری از دستگاه‌ها فضای حداقلی در اختیار داشته و برخی فضای زیادی دارند که متناسب با مأموریت‌ها نیست. 


  وی با تأکید بر اینکه نگاه و رویکرد قدیمی در میان مدیران دولتی وجود دارد، که خودرو و ساختمان را ناموس خود می‌دانند تصریح کرد: در گذشته این تعبیر وجود داشت که اگر مدیری ساختمانی را تحویل می‌داد، مانند (شاه‌سلطان حسین که حکومت را تحویل داده)‌ خواهد بود، بنابر این مدیر حاضر نبود ساختمان و خودرو تحویل بدهد، در عوض نیروی انسانی که مهمترین عامل است را به راحتی منتقل می‌کرد.


  وی تأکید کرد: در تمام برنامه‌هایی که برای اصلاح ساختار انجام دادیم، یادم نمی‌آید ساختمانی مازاد بوده باشد و برای آن ده‌ها استدلال می‌آورند. 


  وی با اشاره به هزینه‌هایی که در نگهداری ساختمان‌ها و فضای اداری مترتب است،‌ گفت: باید به سمت تجمیع فضاهای اداری با هدفی مشخص برویم  و برای ادارات جدید منطق مشاعی و مشترک جا بیفتد. اکنون طبق مصوبات شهرستان‌های زیر ۷۰ هزار نفر نباید ساختمان مستقل داشته باشند و به صورت مجتمع اداری تمام دستگاه‌ها زیر نظر فرمانداری مستقر شوند.


  وی با ابراز تأسف از اینکه سازمان برنامه و بودجه بدون توجه به قانون و مصوبات منابع در اختیار دستگاه‌ها برای خرید و ایجاد فضای اداری قرار می‌دهند، گفت: امروز فضا است که بر ما تحمیل می‌شود، تا اینکه ساختار. با پرت و هدررفت فضا و امکانات در ادارات روبه‌رو هستیم. 


  انصاری یادآور شد: فضای باز و اوپن در جلوگیری از فساد، روان‌تر شدن خدمات و افزایش کارآمدی مؤثر است، اما همچنان شاهد تفکیک ساختمان باز به تقسیم‌بندی و روش‌های قدیمی و هزینه‌بر هستیم. 


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *