×

تاکید ضرورت مزایای فراوان ورود شرکت ها به بورس در جامعه

 • کد نوشته: 5001
 • ۳۰ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • معاون پذیرش و ناشران شرکت فرابروس گفت: شرکت های مورد پذیرش در بورس تا ۱۰ درصداز مجموع ۲۵ درصدی که شرکت ها ملزوم به پرداخت مالیات هستند، امکان معافیت دارند.

  تاکید ضرورت مزایای فراوان ورود شرکت ها به بورس در جامعه
 •  


  به گزارش پایگاه خبری ” بااقتصاد” سیدمهدی علم الهدی معاون پذیرش و ناشران شرکت فرابورس ایران از مزایای ورود شرکتها به بورس، گفت: معافیت مالیاتی، ارتقای حاکمیت شرکتی، نقدشوندگی سهام، به‌روزرسانی ارزش واقعی شرکت، امکان جذب سرمایه گذار استراتژیک در زنجیره ارزش فعالیت شرکت، امکان افزایش سرمایه، انتشار اوراق قرضه، کسب وجهه و اعتبار برای شرکت از جمله این مزیت هاست.


  وی در ادامه با اشاره به این جمله که معافیت مالیاتی مشتمل برمالیات نقل و انتقال سهام و معافیت بر مالیات عملکرد شرکت است، اظهارداشت: در حوزه مالیات نقل و انتقال سهام برای مثال اگر مالک شرکتی قصد فروش سهام خود را داشته باشد مالیات چهار درصدی باید پرداخت کند ولی این عدد در بورس به نیم درصد ارزش معامله کاهش می‌یابد.


  معاون پذیرش و ناشران شرکت فرابورس ایران در خصوص معافیت بر مالیات عملکرد شرکت ها نیز گفت: شرکت های مورد پذیرش در بورس تا ۱۰ درصداز مجموع ۲۵ درصدی که شرکت ها ملزوم به پرداخت مالیات هستند، امکان معافیت دارند.


  وی در ادامه با بیان اینکه حاکمیت شرکتی بحث بسیار مهمی در اداره شرکت هاست، افزود: از این جهت که بحث تفکیک مالک ومدیر مجموعه و اینکه کار در شرکت ها بصورت حرفه ای انجام شود و همینطور شرکت ها به لحاظ مالی و اداره نظم و نسخ پیدا کنند مقوله حاکمیت شرکتی بسیار حائز اهمیت است.


  علم الهدی اظهارداشت: شرکت ها با ورود به بورس این امکان را پیدا می کنند که در فرآیند حضور خود در بازار نقش حاکمیت شرکتی را ارتقا و با روش های نوین بنگاه اقتصادی را اداره کنند.


  وی همچنین نقد شوندگی سهام را از دیگر مزایای ورود شرکت ها به بورس برشمرد و گفت: دارایی های شرکت های خارج از دایره بورس مانند زمین، ماشین آلات ومواردی از این دست امروز به راحتی قابلیت نقدشوندگی ندارند.


  معاون پذیرش و ناشران شرکت فرابورس ایران افزود: برای مثال مالک شرکتی ثروت هنگفتی داشته باشد ولی به هر دلیلی نیاز به نقدینگی پیدا کند در خارج از بازار سرمایه این امکان وجود ندارد که بخواهد بخشی از دارایی ها و سهام خود را بفروشد چرا که اول قیمت ندارد و دوم مشتری به راحتی پیدا نمی شود.


  وی تصریح کرد: خوشبختانه این امکان در بورس وجود دارد که شرکت در صورت نیاز به منابع ضروری بصورت فوری بخش کوچکی از سهام خود را به فروش برسانند.


  علم الهدی یادآورشد: عرضه سهام شرکت‌ها در بورس دارای مزایای زیادی است که در صورت آگاهی بیشتر صاحبان صنایع و شرکت‌ها از این ویژگی ها شاهد حضور جدی آنان در بورس خواهیم بود.


   


  منبع:رادیو اقتصاد


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *