×

گزافه‌گویی وزیر خارجه آمریکا: سپاه پاسداران ایران عامل بی‌ثباتی در منطقه است

 • کد نوشته: 5029
 • ۳۰ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • وزیر امور خارجه آمریکا در نشست مشترک خبری با همتای سعودی‌اش در ریاض بر سیاست‌های ضد ایرانی واشنگتن تاکید کرد.

  گزافه‌گویی وزیر خارجه آمریکا: سپاه پاسداران ایران عامل بی‌ثباتی در منطقه است
 • به گزارش پایگاه خبری «با اقتصاد» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا در نشست مشترک خبری با عادل الجیبر همتای سعودی‌اش در ریاض اعلام کرد: «سومین سفر من به عنوان وزیر امور خارجه آمریکا به عربستان بیانگر ماهیت روابط بین دو کشور است. از پادشاه سعودی و محمد بن سلمان ولیعهد عربستان تشکر می‌کنم. به اعتقاد من تشکیل شورای هماهنگی بین عربستان و عراق، گام مهمی برای برقراری ثبات در منطقه است. این روابط برای ملت عراق اهمیت دارد. روابط عربستان و عراق اهمیت زیادی دارد.»


  تیلرسون در بیان سیاست‌های ضد ایرانی‌اش گفت: «با مقامات عربستانی درباره نقش ایران که امنیت منطقه را برهم می زند (!) و سیاست جدید رئیس جمهور آمریکا گفتگو کردم. پادشاه سعودی به شدت از سیاست ترامپ حمایت کرد.  سپاه پاسداران ایران عامل بی ثباتی در منطقه است (!). امیدواریم شرکای اروپایی هم به این سیاست بپیوندند. ساختار تحریم های جدید علیه تهران به گونه ای خواهد بود که ایران و سپاه پاسداران نتوانند ثبات منطقه را برهم بزنند (!)»


  وی ادامه داد: «آمریکا برای کاستن از تنش در روابط چهار کشور (تحریم‌کننده دوحه) با قطر تلاش می‌کند. امیدواریم این کشورها با یکدیگر برای وحدت شورای همکاری خلیج (فارس) گفتگو کنند. ما گفتگو بین این کشورها را برای برطرف کردن اختلافات تشویق می‌کنیم. روابط قوی با همه کشورهای منطقه از جمله قطر داریم و این مسئله از نظر امنیتی و اقتصادی برای ما اهمیت دارد.»


  عادل الجیبر، وزیر امور خارجه عربستان سعودی نیز در این دیدار گفت: با تیلرسون درباره خطر ایران در منطقه و درباره بحران قطر و مقابله با تروریسم و افراط گرایی گفتگو کردیم. ما اوضاع سوریه را هم بررسی کردیم.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *