×

جست‌وجوی شغل ۹۴ هزار فارغ‌التحصیل بیکار در سامانه کارورزی

 • کد نوشته: 5051
 • ۰۱ آبان ۱۳۹۶
 • ۰
 • تیر ماه سال جاری بود که «برنامه ی اشتغال فراگیر در سال ۱۳۹۶» توسط اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری ابلاغ و فرایند ثبت‌نام آن آغاز شد. با گذشت حدود ۴ ماه، مدیر کل توسعه اشتغال وزارت کار با اشاره به احراز شرایط بالغ بر ۹۴ هزار فارغ التحصیل بیکار دانشگاهی از طی مراحل نهایی مطالعه شناسایی ظرفیت‌های اشتغال مناطق مختلف کشور خبرداد.

  جست‌وجوی شغل ۹۴ هزار فارغ‌التحصیل بیکار در سامانه کارورزی
 • به گزارش پایگاه خبری «با اقتصاد» به نقل از مهر، علاءالدین ازوجی درباره آخرین وضعیت اجرای طرح کارورزی به عنوان یکی از طرح‌های دولت ویژه اشتغال فارغ‌التحصیلان بیکار دانشگاهی گفت: از بین افرادی که در سامانه کارورزی ثبت نام کرده‌اند تاکنون بالغ بر ۹۴ هزار نفر از  فارغ‌التحصیلان بیکار واجد شرایط تشخیص داده شدند که طبق مقررات اجرای طرح به واحدهای پذیرنده و کارفرمایان برای طی دوره کارورزی و آشنایی با محیط کار معرفی ‌می‌شوند.


  وی با بیان اینکه طی هفته‌های گذشته تعدادی از این افراد در واحدها و بنگاه‌های مرتبط در سطح کشور مشغول به کار شدند افزود: به زودی گزارشی از میزان افراد جذب شده در قالب اجرای طرح کارورزی ارائه می‌شود.


  مدیر کل سیاستگذاری بازار کار و توسعه اشتغال وزارت کار ادامه داد: متقاضیان زیادی در سامانه کارورزی ثبت نام کرده‌اند اما به دلیل اینکه بیکاری در بین جمعیت فارغ التحصیلان دانشگاهی کشور از سال‌های گذشته با رشد مواجه بوده و سهم زیادی از جمعیت بیکار را تشکیل می‌دهند، بنابراین، طرح کارورزی ویژه دانش آموختگان بیکار دانشگاهی تدوین و مقدمات ثبت نام متقاضیان حائز شرایط از طریق سامانه کارورزی فراهم شد.


  ازوجی ادامه داد: برخی افراد شاغل، افرادی که تحصیلات دانشگاهی نداشتند یا افرادی که به هر نحوی از شغل خود رضایت نداشتند نیز در این سامانه ثبت نام کرده بودند که مشمول طرح نمی‌شوند اما در سامانه ثبت نام کردند که این افراد مشمول سایر طرح‌های برنامه اشتغال فراگیر می شوند.


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *