×

تسلا در چین کارخانه تأسیس می‌کند

 • کد نوشته: 5069
 • ۰۱ آبان ۱۳۹۶
 • ۰
 • وال‌استریت ژورنال گزارش داده است تسلا قراردادی مبنی بر تأسیس کارخانه را با مقامات شانگهای منعقد کرده است. این قرارداد در راستای طرح دولت چین برای افزایش تولید خودروهای الکتریکی است.

  تسلا در چین کارخانه تأسیس می‌کند
 • به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از یو. اس. ای تودی تسلا قراردادی را با مقامات شانگهای برای تأسیس کارخانه در آن منطقه امضا کرد. طبق گزارش وال‌استریت ژورنال در نتیجه تأسیس کارخانه در منطقه آزاد تجاری شانگهای احتمالا ۲۵ درصد تعرفه واردات توسط دولت چین بر این شرکت تحمیل خواهد شد اما همچنان به تسلا کمک می‌کند که هزینه‌های تولید خود را پایین بیاورد.


  این گزارش درباره جزئیات این قرارداد و اینکه این چه وقت اعلام عمومی می‌شود، توضیحی نداده است.


  در ماه جولای تسلا تأیید کرد که در حال مذاکره با مقامات شانگهای است تا بتواند در آنجا کارخانه تأسیس کند. این شرکت در بیانیه خود در ماه ژوئن اعلام کرد: «تسلا شدیداً بازار چین را می‌خواهد و ما تلاش می‌کنیم تا بتوانیم مکان‌های بالقوه ساخت کارخانه در سراسر جهان را ارزیابی کنیم».


  دولت چین سازندگان خودرو را واردار کرده است سریعا به سمت تولید ماشیتن‌های الکتریکی گام بردارند. در این راستا چنین طرحی را اعلام کرده است که خودروسازان باید نسبتی از تولید خودروی خود را به اتومبیل‌های الکتریکی اختصاص دهند.


  تا سال ۲۰۱۹ ماشین‌های الکتریکی باید حدود ۱۰ درصد از خروجی خودروسازان را تشکیل بدهد و در سال بعد از آن یعنی ۲۰۲۰ این رقم باید به ۱۲ درصد برسد. 


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *