×

فساد مقامات دولتی؛ بزرگترین ترس مردم آمریکا در سال ۲۰۱۷

 • کد نوشته: 5099
 • ۰۱ آبان ۱۳۹۶
 • ۰
 • پایگاه اینترنتی اکسپرس در گزارشی به بررسی بزرگترین ترس‌های مردم آمریکا در سال ۲۰۱۷ پرداخت. در این نظرسنجی که دانشگاه چپمن انجام داده است، ۱۲۰۷ نفر بزرگترین ترس‌های خود را از میان ۸۰ مقوله انتخاب کردند.

  فساد مقامات دولتی؛ بزرگترین ترس مردم آمریکا در سال ۲۰۱۷
 • به گزارش پایگاه خبری «با اقتصاد» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، نتایج نظرسنجی دانشگاه غیرانتفاعی «چپمن» در اورنج کالیفرنیا نشان می‌دهد ترس مردم آمریکا در سال ۲۰۱۷ تغییر کرده است.


  بر اساس این نظرسنجی، ۷۴.۵ درصد از مردم آمریکا از فساد مقامات دولتی آمریکا و کاخ سفید بسیار می‌ترسند. این ترس در قالب فساد مالی و اخلاقی در نظرسنجی‌های پیشین نیز وجود داشته، ولی با روی کار آمدن دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و افشای اسنادی مبنی بر رشد فساد در میان مقامات دولتی این کشور، «ترس» مردم آمریکا از فساد مقامات کاخ سفید دو چندان شده است.


  به گفته مسئول اجرای این نظرسنجی، فهرست بزرگترین ترس‌های سال ۲۰۱۷، به وضوح آشفتگی و عدم اطمینان سیاسی مردم آمریکا را پس از انتخاب دونالد ترامپ نشان می‌دهد.


  ترس از فساد مقامات دولتی در طول دو سال گذشته در راس بیشترین واهمه مردم آمریکا قرار داشته است. با این تفاوت که در سال ۲۰۱۶ میزان ترس از فساد مقامات دولتی آمریکا ۶۰.۶ درصد بوده و در سال ۲۰۱۷ به ۷۴.۵ درصد رسیده است. ترس از لغو قانون بهداشت و درمان اوباما –اوباماکِر—و جایگزینی آن با لایحه «ترامپ کِر» با ۵۵.۳ درصد در جایگاه دوم قرار گرفته است.


  واهمه از آلودگی اقیانوسی، آب آشامیدنی، آینده اقتصادی نامعلوم، هزینه‌های بالای درمان به ترتیب در رتبه‌های سوم تا هفتم قرار دارند.


  جالب آنکه ترس از حمله هسته‌ای کره شمالی به آمریکا با ۴۷.۵ درصد در جایگاه نهم قرار داد و مردم آمریکا از حضور آمریکا در جنگی دیگر و تغییرات آب و هوایی، بیشتر از حمله هسته‌ای پیونگ یانگ نگران هستند.


  در نهایت، آمریکایی‌ها کمترین ترس را از آلودگی هوا دارند. همچنین با توجه به این فهرست آمریکایی‌ها هیچ ترسی از حمله گروه‌های تروریستی و افراطی، مرگ عزیزان و اعمال قوانین محدودیت حمل سلاح ندارند.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *