بازار ۳۸هزار میلیارد ریالی بورس کالا


به گزارش پایگاه خبری ” با اقتصاد” به نقل از بورس کالا، طی ماه گذشته تالار محصولات کشاورزی شاهد معامله بیش از ۲۳۲ هزار ۱۵۰ تن انواع محصول به ارزش ۲ هزار ۶۲۸ میلیارد ریال بود.بر این اساس در این تالار ۲۷۳ هزار قطعه جوجه یکروزه، ۲۰ هزار تن مرغ منجمد، ۱۸۷ هزار و ۸۷۰ تن گندم، ۴۱ هزار و ۵۰۰ تن شکر، ۲ هزار و ۳۵۰ تن کنجاله و  ۲۳۷ تن جو طی ماه مذکور به فروش رسید.


این گزارش حاکی است، تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران نیز در ماهی که گذشت شاهد معامله افزون بر یک میلیون و ۴۴۷ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش ۲۱ هزار و ۹۸۸ میلیارد ریال در دو بخش داخلی و صادراتی بود. در این تالار بالغ بر ۵۸۳ هزار و ۵۰۱ تن انواع قیر، ۲۲۶ هزار و ۵۵ تن انواع مواد پلیمری و ۱۰۴ هزار و ۳۵۲ تن مواد شیمیایی معامله شد.


از دیگر کالاهای معامله شده در این تالار می توان به دادوستد ۳۹۷ هزار و ۶۲۰ تن وکیوم باتوم، ۶۴ هزار تن لوب کات، ۵۹ هزار و ۵۵۰ تن گوگرد، ۴۰ تن انواع گاز ها و خوراک، ۸ هزار و ۳۲۶ تن عایق رطوبتی، یک هزار تن سلاپس واکس و ۳ هزار و ۴۵۰ تن روغن اشاره کرد.


تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالا نیز در مهر ماه شاهد معامله بیش از ۵۹۱ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۱۳ هزار و ۷۰۲ میلیارد ریال بود. در این تالار ۴۶۰ هزار تن انواع فولاد، ۱۴ هزار و ۸۴۰ تن انواع مس، ۵۶۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۶ تن کنسانتره ، ۱۵ کیلوگرم شمش طلا، ۶۰ تن روی، ۱۱۰ هزار تن سنگ آهن و ۵ هزار و ۴۰ تن انواع آلومینیوم از سوی مشتریان خریداری شد.


بازار فرعی بورس کالا نیز طی مدت مذکور معامله یک هزار و ۳۰۰ تن انواع محصول معدنی، ۲۵۳ تن انواع محصول کشاورزی، ۲ هزار و ۵۲ تن ضایعات و ۵۰۰ تن سولفات را تجربه کرد.


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *