تحریم‌های جدید آمریکا،‌ دولت ایران را مجبور به التماس خواهد کرد


به گزارش پایگاه خبری «با اقتصاد» به نقل از فارس، «برد شرمن» نماینده دموکرات کنگره آمریکا در نشستی در موسسه «هادسون» مدعی شد، کمپین اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران می‌تواند دولت ایران را در برابر آمریکا به زانو درآورد و تهران را وادار کند تا برای لغو تحریم‌ها به واشنگتن التماس کند.


بنابر گزارش «واشنگتن اگزمینر»‌، شرمن در ادامه گفت: «اگر ما به اندازه کافی پیش برویم، آنها به ما التماس خواهند کرد که درباره تمام مسائل مربوط به تعلیق تحریم‌ها از جمله ناکارآمدی توافق هسته‌ای وارد گفت‌وگو شویم».


این قانونگذار ارشد کنگره آمریکا گفته است:‌«ما نیازمند حد نهایت تحریم‌ها هستیم، حد نهایت اجرای محدودیت‌های هسته‌ای و حد نهایت حمایت بین‌المللی».


بر اساس این گزارش، وی در عین حال از دولت «دونالد ترامپ»‌ رئیس‌جمهوری آمریکا خواست مانع از لغو برجام شود تا مبادا حمایت جامعه بین‌المللی در رابطه با توافق هسته‌ای را از دست بدهد.


شرمن افزود: «انجام چنین اقدامی باعث خواهد شد تا اروپا از تحریم‌های بیشتر ما حمایت نکند و بسیاری در جهان حتی خواهند گفت که در این شرایط ایران می‌تواند برنامه هسته‌ای خود را بدون محدودیت یا بازرسی از سر بگیرد».


نماینده دموکرات کنگره آمریکا همچنین گفت:‌ «ما می‌توانیم حد نهایت تحریم‌ها علیه ایران را وضع کنیم بدون آنکه حتی اشاره‌ای به توافق هسته‌ای داشته باشیم. و سپس می‌توانیم حمایت اروپا را نیز داشته باشیم».


 هفته گذشته ترامپ با صحبت‌های خود مبنی بر اینکه ایران بر برجام متعهد نبوده، تهدید کرد توافق هسته‌ای را لغو خواهد کرد و به کنگره فرصت دو ماهه داد تا تغییراتی در برجام اعمال کند. اما پس از جنجال‌آفرینی ترامپ، بسیاری کشورها از ایران حمایت کردند و اتحادیه اروپا نیز اعلام کرد هیچ کشوری نمی‌تواند برجام را یک‌جابه لغو کند و اروپا برای لغو تحریم‌های آمریکا، ابزارهای منع‌کننده دارد.


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *