شعبه دوم شرکت آمازون در کجا دایر می‌شود؟


به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از نیویورک تایمز، شرکت آمازون روز دوشنبه اعلام کرد که حدود ۲۳۸ درخواست از ایالت‌ها و شهرهای مختلف در آمریکای شمالی دریافت کرده است که می‌خواهند میزبان شعبه دوم شرکت آمازون باشند.


خود شرکت آمازون در این‌باره لیستی منتشر نکرده است اما نقشه شرکت آمازون مکان‌هایی را که برای میزبانی از شعبه دوم این شرکت اعلام آمادگی کرده‌اند نشان می‌دهد. این نقشه گویای این است به غیر از هفت ایالت آمریکا بقیه ایالت‌ها برای تبدیل شدن به مکان دوم آمازون اعلام امادگی کرده‌اند. این هفت ایالت به ترتیب عبارتنداز: داکوتای شمالی، داکوتای جنوبی، وایومینگ، مونتانا، ورمونت، آرکانزاس و هاوایی.


در کشور کانادا نیز سه استان در میان لیست درخواستی‌ها وجود ندارد که عبارتند از: ساسکاچوان، یوکون و نیوبرانشوایگ. در کشور مکزیک نیز سه ایالت برای تبدیل شدن به مکان شعبه دوم آمازون اعلام آمادگی کرده‌اند که عبارتند از: چیهواهوا، هیدالگو و کورتارو.


آمازون گفت که پیشنهادها از ۵۴ ایالت، استان، ناحیه و منطقه بوده است که شامل پورتوریکو نیز می‌شود. آمازون همچنین اعلام کرد که تصمیم نهایی خود را برای افتتاح شعبه دومش تقریباً سال آینده اعلام می‌کند.


آمازون گفته است که افتتاح شعبه دوم این شرکت باعث ایجاد ۵۰ هزار شغل با درآمد بالا خواهد شد. به این ترتیب بسیاری از ایالت‌ها برای اینکه بتوانند نظر آمازون را جذب کنند، پیشنهادهایی را به این شرکت ارائه کرده‌اند و در حال رقابت با دیگر مکان‌ها هستند. به عنوان مثال نیوجرسی پیشنهاد داده است که در این راستا می‌تواند ۷ میلیارد دلار بودجه برای این شرکت فراهم کند و همچنین محرک‌های مالیاتی خوبی به این شرکت خواهد داد.


از طرف دیگر بعضی ایالت‌ها تمایل ندارند که شعبه دوم آمازون باشند. به عنوان مثال ایالت آرکانزاس که شرکت والمارت در آن قرار دارد از جمله این ایالت‌هاست و والمارت خود به عنوان رقیب آمازون به شمار می‌رود. 


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *