۲۶ درصد از کل معاملات در اختیار ۵ کارگزار


 


به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد” به نقل از روابط عمومی بورس تهران، بازار در ۷ ماهه اول سال ۱۳۹۶ از ۱۰۵ کارگزار فعال در بورس، ۱۰۳ کارگزار در معاملات آنلاین فعال بوده اند.


بر اساس این گزارش  ۵۵ / ۳۸ درصد از کل معاملات الکترونیکی در ۵ کارگزاری انجام شده است که به ترتیب کارگزاری های مفید با ۶۶ / ۲۰ درصد، آگاه با ۹۶ / ۵ درصد، فارابی  با ۰۹ / ۵ درصد، مبین سرمایه با ۶۴ / ۳ درصد و بانک کشاورزی با ۲۰ / ۳ درصد  رتبه های اول تا پنجم را به نام خود ثبت کردند.


 همچنین از کل معاملات، بیش از ۱۳۵  هزار میلیارد ریال خرید و فروش الکترونیکی بوده است که حدود ۲۵ / ۲۰  درصد کل خرید و فروش می باشد.


بنابراین گزارش ارزش کل خرید و فروش ۱۰۵ کارگزار فعال بورس تهران در ۷ ماهه اول سال۹۶، بیش از ۶۶۹  هزار میلیارد ریال بوده است.


براین اساس ارزش خرید و فروش خرد و بلوک معادل ۹ / ۷۰ درصد کل معاملات بوده است. همچنین ارزش خرید و فروش عمده ۱۲ درصد از معاملات و ارزش کل سایر ابزارهای نوین مالی  ۱۷ درصد از کل معاملات را به خود اختصاص داده است.


۲۶ درصد از کل معاملات در اختیار ۵ کارگزار


این گزارش می افزاید: تعداد ۵ شرکت کارگزاری  ۸۳ / ۲۵ درصد کل ارزش معاملات را در ۷ ماهه اول سال ۱۳۹۶ به خود اختصاص دادند.


شرکت های  کارگزاری کارگزاری صبا تامین با ۶۰ / ۶ درصد، بانک رفاه کارگران با  ۵۹ / ۵ درصد،  کارگزاری بانک کشاورزی با ۱۱ / ۵ درصد کارگزاری مفید با ۰۸ / ۵ درصد و کارگزاری امین آوید  با ۴۵ / ۳ درصد در رتبه های اول تا پنجم این جدول قرار دارند.


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *