×

بریگزیت احمقانه‌ترین کاری است که یک کشور تاکنون انجام داده است

 • کد نوشته: 5283
 • ۰۳ آبان ۱۳۹۶
 • ۰
 • مایکل بلومبرگ مولتی میلیاردر آمریکایی و شهردار پیشین نیویورک که اکنون برای افتتاح شعبه اروپایی غول رسانه‌ای بلومبرگ در لندن به سر می‌برد در سخنانی به انتقاد از بریگزیت پرداخت و عنوان کرد صرف‌نظر از انتخاب ترامپ به عنوان رئیس‌جمهور ایالات متحده، بریگزیت احمقانه‌ترین کاری است که یک کشور تاکنون انجام داده است.

  بریگزیت احمقانه‌ترین کاری است که یک کشور تاکنون انجام داده است
 • به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از گاردین، مایکل بلومبرگ مولتی میلیاردر رسانه‌ای و شهردار پیشین نیویورک چند روز پیش در کنفرانس تکنولوژی در بوستون بیان کرد، صرف‌نظر از انتخاب ترامپ به عنوان رئیس‌جمهور ایالات متحده، بریگزیت احمقانه‌ترین کاری است که یک کشور تا الان انجام داده است.


  بلومبرگ عنوان کرد «فهم این مسئله واقعا دشوار است کشوری که در مسیر پیشرفت قرار دارد بخواهد همه چیز را دوباره نابود کند».


  رئیس هیئت مدیره این غول رسانه‌ای روز سه شنبه برای افتتاح شعبه دوم و اروپایی خود در لندن به سر می‌برد. او همچنین گفت به دلیل بریگزیت و رأی مردم به خروج از اتحادیه اروپا از سرمایه‌گذاری خود در این شهر پشیمان است.


  او در ادامه سخنانش بیان کرد: «ما در حال افتتاح شعبه دوم و اروپایی خود در لندن هستیم و در این راستا دو ساختمان بسیار بزرگ خریداری کرده‌ایم. اگر می‌دانستم که قرار است انگلستان از اتحادیه اروپا جدا شود آیا من این سرمایه‌گذاری را انجام می‌دادم؟ من در آن موقع تفکراتی داشتم که اگر بریگزیت در جریان بود ممکن بود آن تفکرات نبودند».


  شهردار پیشین نیویورک در ادامه سخنان خود در انتقاد از بریگزیت عنوان کرد: « من فکر می‌کردم بریگزیت احمقانه‌ترین کاری است که یک کشور می‌تواند انجام دهد، اما ما با رأی دادن به ترامپ این کار را کردیم».


  بلومبرگ که اکنون ۷۵ سال سن دارد گفت بسیاری از کارکنانی که در رسانه کار می‌کنند گفتند که می‌خواهند انگلستان و آمریکا را ترک کنند چرا که آنها معتقدند دیگر این دو کشور مهاجران را دوست ندارند و به آنها خوشامد نمی‌گویند.


  بلومبرگ حدود ۴۰۰۰ نفر در انگلستان و ۲۰ هزار نفر در سراسر جهان کارکن دارد اما با این حال بسیاری از کارکنان از اینکه لندن به عنوان مهمترین شعبه اروپایی بلومبرگ باشد ناراضی هستند.


  بنیان‌گذار غول رسانه‌ای بلومبرگ سخنانش را اینگونه ادامه داد: «مهمترین چیزی که اکنون در حال آسیب زدن به ایالات متحده و انگلستان است این است که کارفرمایان اکنون می‌گویند: «ما نمی‌خواهیم اینجا کار کنیم،  آیا ممکن است به جای دیگری غیر از این دو کشور برویم؟ این دو کشور دیگر مهاجران را دوست ندارند».


  این مولتی میلیاردر آمریکایی که تخمین زده می‌شود ثروتی معادل ۴۷ میلیارد دلار دارد، در انتهای صحبت‌هایش هشدار داد  لندن مرکز اروپا بود و در نتیجه بریگزیت دیگر نمی‌تواند این نقش را ایفا کند. 


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *