×

کرونا باعث انتقاد به هیئت دولت ترامپ شد

 • کد نوشته: 182869
 • ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
 • ۰
 • سازمان بهداشت آمریکا دولت ترامپ را باعث شیوع بیشتر کرونا در این کشور اعلام کرد و گفت: او باعث شد تا با کیت های معیوب مانع از شناسایی مبتلایان شویم.

  کرونا باعث انتقاد به هیئت دولت ترامپ شد
 • به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به گفته‌ کارشناسان هر چه در هفته‌های آینده تعداد بیشتری از افراد، تحت آزمایشات تشخیصیِ کروناویروس قرار بگیرند بی‌تردید آمار مبتلایان در این کشور به طور فزاینده‌ای افزایش خواهد یافت.


  متخصصان آمریکایی با اشاره به افزایش شمار مبتلایان به کروناویروس در روزهای آینده می‌گویند مقامات باید امکان قرنطینه این افراد را هر چه سریع‌تر فراهم سازند.


  بر اساس اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از امراض ایالات متحده (CDC) تاکنون ۹ نفر در آمریکا جان خود را به دلیل ابتلا به کووید-۱۹ از دست داده‌اند که همگی در ایالت واشنگتن بوده و ابتلای بیش از ۱۰۰ نفر نیز تأیید شده است. تاکنون ۱۲ ایالت در سراسر آمریکا شیوع کروناویروس را اعلام کرده‌اند.


  دولت ترامپ به دلیل نحوه واکنش به شیوع کروناویروس و هم‌چنین تاخیر در تحویل کیت‌های تشخیص، ، کند کردن “روند تشخیص و قرنطینه مبتلایان” که برای مهار این بیماری بسیار مهم است با انتقاد گسترده مردم و مسئولان بهداشتی این کشور روبرو شده است.


  هفته گذشته پس از اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از امراض ایالات متحده مبنی بر اینکه فرد مبتلا به کروناویروس در کالیفرنیا تاکنون سابقه سفر به مناطق پیش‌تر آلوده و تماس با افراد مبتلا را نداشته، ضرورت نیاز به کیت‌های تشخیص کروناویروس بیشتر احساس شد. تست این فرد به دلیل محدودیت‌های اعمال شده از سوی مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا مبنی بر اینکه تنها از افراد بازگشته از چین یا افراد در تماس با مبتلایان تست گرفته شود، چهار روز با تاخیر انجام شده بود.


  در اوایل ماه فوریه CDC اعلام کرد که حدود ۲۰۰ کیت آزمایش را به ایالات مختلف ارسال کرده است اما دو هفته بعد این آژانس اعلام کرد که کیت‌ها معیوب بوده و درخواست عودت آن‌ها را به آزمایشگاه فدرال آتلانتای آمریکا داد که این موضوع روند تشخیص مبتلایان به کروناویروس را با تاخیر مواجه کرد.


  به گفته کارشناسان اگرچه انجام این تست‌ها هزینه زیادی در پی دارد اما می‌تواند شیوع ویروس را هرچه سریع‌تر محدود کند.


  مرکز کنترل و پیشگیری از امراض ایالات متحده هنوز توضیح نداده که این کیت‌های تشخیص چرا معیوب بوده‌اند اما گفته “مشکلات مربوط به عملکرد این کیت‌ها مربوط به مشکلی در ساخت یکی از معرف‌های آن بوده است.”


  کمیسر سازمان غذا و داروی آمریکا اذعان داشته که اتکای دولت تنها به مرکز کنترل و پیشگیری از امراض این کشور برای تهیه و توزیع کیت‌های تشخیص اشتباه بوده است.


  در پی این انتقادها، دولت ترامپ وعده گسترش “سریع” بهره‌گیری از قابلیت های آزمایشگاهی کشور را داده است. CDC نیز گفته که دستورالعمل‌های خود را برای آزمایش گسترده‌تر می‌کند و سازمان غذا و داروی این کشور نیز سیاست‌های استفاده هرچه بیشتر از امکانات آزمایشگاهی کشور را به جای اتکا به مرکز کنترل و پیشگیری از امراض اتخاذ کرده است.


  وزیر بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده، روز یک‌شنبه اعلام کرد کیت‌های تشخیص برای ۷۵ هزار نفر آماده شده و کیت‌های بیشتری نیز در حال ساخت و آماده‌سازی برای توزیع است.


  بنا بر گزارش شبکه خبری الجزیره، در حالی که مرکز کنترل و پیشگیری از امراض ایالات متحده اعلام کرده ۲۵۰۰ کیت با ظرفیت ۵۰۰ تست در هر روز تا جمعه به آزمایشگاه‌ها تحویل داده می‌شود و این آزمایشگاه‌ها می‌توانند یک میلیون آزمایش تشخیص کروناویروس را انجام دهند اما کنگره آمریکا در واقعی بودن این برآوردها تردید دارد و اعلام کرده که متخصصان این آمارها را رد کرده‌اند./ایسنا


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *