×

دونالد ترامپ از برنی سندرز علیه حزب دموکرات دفاع کرد

 • کد نوشته: 182899
 • ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
 • ۰
 • رئیس جمهور ایالات متحده در صفحه توئیتر خود از حزب دموکرات بابت تبانی علیه برنی سندرز انتقاد کرد.

  دونالد ترامپ از برنی سندرز علیه حزب دموکرات دفاع کرد
 • به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، رئیس‌جمهور آمریکا در دومین واکنش خود به نتایج انتخابات «سه شنبه بزرگ» نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری، بر تلاش دسته‌جمعی هسته مرکزی حزب دموکرات برای سرکوب کردن «برنی سندرز»  تاکید کرد.


  دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا که در اولین واکنش به نتایج انتخابات سه شنبه بزرگ نامزدهای دموکرات، هیچ اشاره‌ای به «جو بایدن» و «برنی سندرز» دو نامزد پیشتاز این حزب نکرد و به جای آن به دو نامزد دیگر تاخته بود، در دومین واکنش خود به این انتخابات، به هسته مرکزی حزب دموکرات تاخته است.


  وی پیشتر شدیدا به «مایکل بلومبرگ» نامزد میلیاردر، دوست سابق و شهردار اسبق نیویورک و همچنین «الیزابت وارن» سناتور دموکرات تاخته و به آنها توصیه کرده بود، از کارزار انتخابات ریاست جمهوری انصراف دهند.


  ترامپ ساعاتی بعد از این توئیت‌ها، دوباره دو پیام توئیتری تازه منتشر کرده و در آنها اتهام پیشین خود به سران حزب دموکرات درباره تلاش آنها برای ممانعت از پیروزی «برنی سندرز» را تکرار کرد.


  انتخابات «سه شنبه بزرگ» در ۱۴ ایالت آمریکا برگزار شده و نتایج اولیه در حزب دموکرات حاکی از پیروزی قطعی جو بایدن در ۹ ایالت و برنده شدن برنی سندرز در سه ایالت بوده و نتیجه دو ایالت کالیفرنیا و مِین هم هنوز نهایی نشده است.


  شمارش بیش از ۷۰ درصد آرا در کالیفرنیا از پیشتازی سندرز حکایت دارد و شمارش بیش از ۷۰ درصدی آرا در مِین، حاکی از برنده بودن بایدن با اختلاف یک درصدی از سندرز است.


  رئیس‌جمهور آمریکا در توئیتر نوشت: «هسته مرکزی (حزب) دموکرات دور هم جمع شدند و دوباره برنی سندرز را سرکوب کردند. البته این واقعیت است که باقی ماندن الیزابت وارن در رقابت (انتخابات ریاست جمهوری) برای برنی (سندرز) ویرانگر بود و به جو (بایدن) خواب آلود اجازه داد که ماساچوست را ببرد؛ چیزی که حتی فکرش را هم نمی‌کرد. این یک طوفان کامل بود و باعث شد که بسیاری از ایالت‌ها برای جو (بایدن) باقی بمانند».


  ترامپ در توئیت دوم خود نوشت: «باقی ماندن الیزابت وارن در رقابت، خیلی خودخواهانه بود و او هیچ شانسی حتی برای نزدیک شدن به پیروزی هم نداشت اما (این کارش) به شدت به برنی آسیب زد. چقدر این دوستی لیبرالشان ارزش داشت. آیا او (سندرز) بار دیگر با او (وارن) صحبت خواهد کرد؟ او با این کارش ماساچوست را از (سندرز) گرفت و خودش هم سوم شد».


  رئیس‌جمهور آمریکا پیش از این هم بارها از مواضع سران حزب دموکرات علیه برنی سندرز انتقاد کرد و در واکنش به انصراف «پیت بوته‌جج» و «ایمی کلوباچار» از کارزار نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری به نفع بایدن گفته بود: «دارند علیه برنی سندرز کودتا می‌کنند»


  منبع: فارس 

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *