فردا سامانه بارشی جدید وارد کشور می‌شود


به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز برای اکثر مناطق کشور آسمانی صاف به همراه افزایش نسبی دما و در شهرهای صنعتی و پرُجمعیت افزایش غلظت آلاینده‌های جوی پیش‌بینی می‌شود.


اواخر وقت فردا جمعه با ورود سامانه بارشی جدید در بخش‌هایی از غرب و شمال غرب کشور افزایش ابر و بارش پراکنده انتظار می‌رود.


طی روز شنبه هفته آینده فعالیت سامانه بارشی در نواحی شمال غرب، غرب و بخش‌هایی از جنوب غرب کشور تقویت‌شده و باعث بارش باران،گاهی رگبار،رعدوبرق و وزش باد شدی موقتی و در ارتفاعات بارش برف می‌شود.


اواخر وقت شنبه فعالیت سامانه بارشی در سواحل دریای خزر و دامنه‌های مرکزی البرز گسترش می‌یابد. روز یکشنبه در بخش‌هایی از ارتفاعات زاگرس مرکزی، دامنه‌های البرز، نواحی مرکزی و شرقی کشور بارش پراکنده و وزش باد شدید موقتی انتظار می‌رود و اواخر وقت دوشنبه سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود.


بر اساس اعلام سازمان هواشناسی امروز و فردا برای نواحی شرق و جنوب شرق به‌ویژه زابل وزش باد شدید همراه با گردوخاک پیش‌بینی‌شده است. این شرایط شنبه آینده علاوه بر مناطق ذکرشده، در نواحی شمال شرق و جنوب غرب کشور نیز ادامه می‌یابد.  همچنین اوایل وقت امروز خلیج‌فارس و دریای عمان مواج خواهد بود.


سازمان هواشناسی در اطلاعیه‌ای به شرح زیر از بارش باران و برف طی امروز تا یکشنبه هفته آینده در از بارش برف و باران و کولاک برف در ۱۶ استان خبر داد.


۱- توصیف: نفوذ سامانه بارشی


زمان شروع: اواخر وقت جمعه ۹۸/۱۲/۱۶


نوع مخاطره: بارش باران، در نواحی جنوبی همراه با رعدوبرق و در  مناطق مرتفع بارش برف


شنبه  ۹۸/۱۲/۱۷: استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، کردستان، کرمانشاه، همدان، قزوین، لرستان، مرکزی، شمال چهارمحال و بختیاری، ایلام و شمال شرق خوزستان


یک شنبه ۹۸/۱۲/۱۸: ارتفاعات کرمان، چهارمحال و بختیاری، لرستان، مرکزی و ارتفاعات تهران، قزوین و البرز


اثر مخاطره: لغزندگی جاده‌ای، در  جاده‌های کوهستانی مناطق سردسیر کولاک برف، مه گرفتگی و اختلال در تردد جاده‌های مواصلاتی


توصیه: احتیاط در تردد بین‌شهری به‌ویژه محورهای کوهستانی و انجام اقدامات پیشگیرانه


۲-توصیف سامانه: وزش باد شدید


زمان شروع: اواسط  روز جمعه ۹۸/۱۲/۱۶


نوع مخاطره: وزش باد شدید و گردوخاک و احتمال انتقال گردوغبار از عراق و شمال عربستان


شنبه ۹۸/۱۲/۱۷: ایلام، خوزستان


اثر مخاطره: کاهش دید و افت کیفیت هوا و احتمال خسارت به تأسیسات شهری 


توصیه: انجام اقدامات پیشگیرانه


منبع: تسنیم 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *