اولین بیمار کرونا در اسلوونی شناسایی شد


به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  “آلس سابدر” وزیر بهداشت اسلوونی از تایید اولین مورد از ابتلا ویروس کرونا در این کشور خبر داد.


رسانه های غربی گزارش دادند که “آلس سابدر” روز گذشته (چهارشنبه) اعلام کرد که اولین مورد از ابتلا به ویروس کرونا در این کشور تایید شده است.


وی خاطر نشان کرد، فرد مبتلا ابتدا به ایتالیا و سپس به مراکش سفر کرده و پس از آن وارد اسلوونی شده است.


این فرد مبتلا اکنون در بیمارستانی در اسلوونی قرنطینه شده است.


وزیر بهداشت اسلوونی افزود: تمامی تماس و ارتباطات این فرد با اطرافیانش تحت کنترل بوده تا از شیوع این ویروس جلوگیری شود.


به دنبال گزارش اولین مورد از ابتلا به ویروس کرونا در اسلوونی، دولت این کشور تدابیر جدیدی را اتخاذ کرده و از شهروندان اسلوونی خواسته شده در فعالیت های روزانه شان هوشیار باشند و تدابیر بهداشتی را رعایت کنند.


کمیسیون ملی بهداشت چین به عنوان کشور مبداء کرونا اعلام کرد که ۱۳۹ نفر دیگر در این کشور به کرونا مبتلا شده‌اند و با مرگ ۳۱ تن از مبتلایان به این ویروس، شمار قربانیان از مرز سه هزار نفر عبور کرد.


شمار مبتلایان به کرونا تا پایان روز چهارشنبه به ۸۰ هزار و ۴۰۹ نفر و تعداد قربانیان نیز به سه هزار و ۱۲ نفر رسیده است. همه افرادی که چهارشنبه جان خود را از دست دادند، شهروندان چینی در استان «هوبی» بودند. هوبی کانون اصلی گسترش کروناست.


ویروس کرونا اواخر سال گذشته میلادی در شهر «ووهان» مرکز استان هوبی چین پدیدار شد و تاکنون علاوه بر کشورهای جنوب شرق آسیا، خاورمیانه، اروپا، قاره‌های آفریقا، اروپا و اقیانوسیه را نیز تحت تأثیر قرار داده است.


منبع: ایرنا 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *