×

بنی گانتس در تلاش برای جلوگیری از تشکیل کابینه توسط نتانیاهو

 • کد نوشته: 183009
 • ۱۵ اسفند ۱۳۹۸
 • ۰
 • بنی گانتس رئیس حزب آبی – سفید که ائتلافی از احزاب میانه و چپ‌گرا در اسرائیل است در تلاش است تا قانونی را در کنست به تصویب بگذراند که وی را از تشکیل کابینه منع می‌کند.

  بنی گانتس در تلاش برای جلوگیری از تشکیل کابینه توسط نتانیاهو
 • به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، اپوزیسیون رژیم صهیونیستی و در راس آن رئیس حزب آبی-سفید تلاش می‌کند قانونی را به تصویب برساند که به بنیامین نتانیاهو، رئیس حزب لیکود اجازه تشکیل کابینه آتی را ندهد.


  به گزارش ایسنا، به نقل از سایت ارم نیوز، بنی گانتس، رئیس حزب آبی-سفید خطاب به نتانیاهو توییت کرد: باید منتظر اعلام نتایج نهایی انتخابات بمانی و سپس متعهد شوی به آن احترام می‌گذاری.


  اپوزیسیون رژیم صهیونیستی (احزاب میانه و چپ‌گرا) تلاش می‌کنند از شرایط حقوقی استفاده کنند که نتانیاهو به ویژه در سایه اتهام‌ها و پرونده‌های مربوط به فساد اداری و مالی نتواند کابینه آتی را تشکیل دهد.


  در مقابل نتانیاهو تلاش‌ها برای تصویب چنین قانونی را به منزله تلاش برای نابود کردن اراده اسرائیلی‌هایی دانست که در انتخابات مشخص کردند چه کسی هدایت کابینه را به دست بگیرد.


  طبق گزارش شبکه ماهواره‌ای “مکان”، نتانیاهو در نشست احزاب راست‌گرا گفت: اینکه گانتس هدایت چنین کمپینی را علیه من برعهده گرفته به منزله تضعیف اصول دموکراسی است.


  وی افزود: گانتس در انتخابات شکست خورد و اکنون تلاش می‌کند نتایج آن را به شکلی غیردموکرات تغییر دهد.


  نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه تاکید کرد که او و هم‌حزبی‌هایش در لیکود با تمام امکانات موجود برای ناکام گذاشتن این کمپین تلاش خواهند کرد.


  منبع: ایسنا 

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *