×

فعالیت ترخیص کالاهای وارداتی به عراق برای مقابله با کرونا یک هفته متوقف می‌شود

 • کد نوشته: 183040
 • ۱۵ اسفند ۱۳۹۸
 • ۰
 • گمرک ایران در اطلاعیه ای اعلام کرد که ترخیص کالاهای وارداتی به عراق برای مقابله با ویروس کرونا در تمامی مرزهای ایران به مدت یک هفته متوقف می‌شود.

  فعالیت ترخیص کالاهای وارداتی به عراق برای مقابله با کرونا یک هفته متوقف می‌شود
 • به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، گمرک ایران اعلام کرد: فعالیت ترخیص کالاهای وارداتی به عراق از روز یکشنبه ۱۸ اسفند به مدت یک هفته از تمامی مرزهای خسروی، سومار، مهران، چذابه و شلمچه برای پیشگیری و ضدعفونی کردن محوطه‌های گمرکی و افزایش تجهیزات و امکانات مرزی برای مقابله با کرونا متوقف می‌شود.


  به گزارش روز پنجشنبه گمرک ایران و بر اساس اعلام اداره گذرگاه مرزی عراق، توقف فعالیت ترخیص کالاهای وارداتی به عراق از روز یکشنبه (۸ مارس، ۱۸ اسفند) به مدت یک هفته تا ۲۵ اسفندماه (۱۵ مارس) از تمامی مرزهای خسروی، سومار، مهران، چذابه و شلمچه برای پیشگیری و ضد عفونی کردن محوطه‌های گمرکی و افزایش تجهیزات و امکانات مرزی برای مقابله با کرونا انجام می‌شود.  


  براساس این گزارش، پس از یک هفته تعطیلی، مرزها دوباره بازگشایی می‌شود.


  گمرک ایران یادآور شد:  رایزنی‌های مسوولان گمرکات مرزی و مقامات دو کشور برای باز نگه‌داشتن مرزها ادامه دارد تا با افزایش امکانات و کنترل‌های بهداشتی در مرز از بسته شدن مرزها جلوگیری شود اما با این حال صادرکنندگان احتیاط کنند.


  به گزارش ایرنا، ‌پس از شیوع ویروس کرونا برخی کشورها روابط در مرزهای مشترک خود با ایران را به حالت تعلیق درآوردند و این موضوع باعث تراکم کامیون‌های صادراتی از سمت ایران در مرزها شده است.  


  بر اساس آخرین گزارش‌ها تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور به ۳ هزار و ۵۱۳ نفر و فوت ناشی از آن به ۱۰۷ نفر رسید و همچنین ۷۳۹ نفر تاکنون بهبود یافته‌اند.


  منبع: ایرنا 

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *