کارخانجات استان تهران توان تولید ۲۰ برابر نیاز کشور را دارند


به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان تهران، گفت: در صورت تامین الکل به عنوان مواد اولیه تولید مواد ضدعفونی کننده، کارخانجات داخل و خارج شرکت شهرک‌های صنعتی این استان توان تولید ۲۰ برابر نیاز کشور را دارند.


“صابر پرنیان” عصر پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: در شرایط عادی ظرفیت تولید مواد شوینده و ضدعفونی کننده هفت برابر نیاز کشور بود که البته اکثر آنها با ۲۰ تا ۳۰ درصد ظرفیت خود کار می کردند و بسیاری از این واحدها تعطیل بودند.


وی گفت: همچنین در زمینه الکل به عنوان ماده اولیه تولید آنها، سه برابر نیاز کشور ظرفیت وجود دارد.


به گفته این مقام مسئول، در شرایط خاص کنونی که تقاضای جامعه برای این مواد تا ۱۰ برابر و بلکه بیشتر افزایش یافته، در یک ماه گذشته توانستیم ظرفیت تولید مواد ضدعفونی کننده را به اندازه هشت برابر نیاز کشور افزایش دهیم.


وی خاطر نشان کرد: اکنون در موضوع شوینده ها نظیر شامپو، مایع ظرفشویی و مایع دستشویی هیچ مشکل و کمبودی در کشور وجود نداشته، بلکه اضافه بر نیاز نیز تولید می شود.


پرنیان ادامه داد: در زمینه مواد ضد عفونی کننده سطوح نیز به اندازه نیاز و کافی تولید داریم، همچنین در موضوع مواد ضدعفونی کننده دست ها و پوست که عمده نگرانی مردم را تشکیل می دهد و پایه آن الکل اتانول هشت درصد است، ظرفیت های تولید تا هشت برابر نیازها افزایش یافته و بسیاری از کارخانجات خطوط تولیدی خود را افزایش داده اند.


وی بیان داشت: اکنون کارخانجات موجود به صورت سه شیفت فعالیت کرده، یا خطوط تولیدشان را افزایش داده اند یا با تغییری کاربری، مواد و محصولات مورد نیاز مردم را تولید می کنند.


مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان تهران اضافه کرده: انتظار می رود با تشدید نظارت‌ها از سوی دستگاه های ذیربط، از سوء استفاده های احتمالی دلالان کاسته شود.


وی به طور نمونه به امکان تولید روزانه ۱۵۰ هزار قوطی اسپری ضدعفونی کننده دست در یکی از واحدهای مستقر در شهرک صنعتی دماوند اشاره و ابراز امیدواری کرد که تا هفته آینده عمده نگرانی مردم در این زمینه ها کاسته شود.


پرنیان گفت: با برنامه ریزی های به عمل آمده، در روزهای گذشته آمارهای تولید این مواد و محصولات رو به افزایش بوده، اما استان تهران سهم حدود ۱۵ درصدی در تولید مواد شوینده و ضدعفونی کننده کشور دارد.


ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تاکنون به بیش از۷۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.


براساس آخرین آمار که امروز منتشر شد، تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور به ۳ هزار و ۵۱۳ نفر و فوت ناشی از آن به ۱۰۷ نفر رسید و همچنین ۷۳۹ نفر تاکنون بهبود یافته‌اند.


۵۹۱ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا از روز گذشته تاکنون در کشور ثبت شده و مجموع مبتلایان قطعی بیماری کووید ۱۹ تا امروز به ۳ هزار و ۵۱۳ نفر رسیده است.


منبع: ایرنا 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *