×

انتشار نتایج نهایی انتخابات رژیم صهیونیستی

 • کد نوشته: 183062
 • ۱۵ اسفند ۱۳۹۸
 • ۰
 • کمیته مرکزی انتخابات رژیم صهیونیستی نتایج نهاییی انتخابات پارلمانی را منتشر کرد که طبق این نتایج حزب لیکود ۳۶ کرسی و حزب آبی و سفید ۳۳ کرسی را از ان خود کرده‌اند.

  انتشار نتایج نهایی انتخابات رژیم صهیونیستی
 • به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، کمیته مرکزی انتخابات رژیم صهیونیستی امروز پنجشنبه نتیجه سومین انتخابات برگزار شده در فلسطین اشغالی را امروز پنجشنبه منتشر کرد. 


  طبق این نتایج، حزب «لیکود» به ریاست «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ۳۶ کرسی پارلمان این رژیم را تصاحب کرده است. با این نتیجه، ائتلاف راست‌گرایان رژیم صهیونیستی صاحب تنها ۵۸ کرسی شده‌اند. 


  ائتلاف آبی و سفید به ریاست «بنی گانتز» هم ۳۳ کرسی به دست آورده است. بلوک چپ‌گرایان میانه‌رو با این نتایج صاحب ۶۲ کرسی شده‌اند. 


  این نتایج نشان می‌دهد نتانیاهو از اکثریت کرسی‌های لازم برای تشکیل کابینه برخوردار نخواهد بود. 


  سومین انتخابات سراسری پارلمانی در فلسطین اشغالی طی یک سال اخیر، روز دوشنبه (دوازدهم اسفند) برگزار شد. 


  در این انتخابات ۱۱ حزب برای به دست آوردن کرسی‌های پارلمان با هم به رقابت پرداختند که از مهمترین آنها می‌توان به حزب «لیکود» به ریاست «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر کنونی رژیم صهیونیستی، حزب «آبی و سفید» به ریاست «بنی گانتز» فرمانده پیشین ستاد کل ارتش این رژیم، حزب «یامینا» به ریاست «آیلت شاکد» وزیر پیشین دادگستری و «نفتالی بنت» وزیر جنگ کنونی این رژیم، حزب  «لیست مشترک» اعراب به ریاست «ایمن عوده» و حزب «اسرائیل بیتُنا» به رهبری «آویگدور لیبرمن» وزیر خارجه و جنگ پیشین این رژیم اشاره کرد.


  در انتخابات پیشین، که فقط حدود ۶ ماه قبل برگزار شد، حزب گانتز توانست ۳۳ کرسی و حزب نتانیاهو ۳۲ کرسی کنست را به دست بیاورند اما ائتلاف‌های هر دو حزب از رسیدن به اکثریت پارلمان عاجز ماندند. رئیس رژیم صهیونیستی ابتدا نتانیاهو و سپس گانتر را مأمور تشکیل ائتلاف سی‌وششمین کابینه این رژیم کرد اما هر دو در فرصت‌های چهار هفته‌ای نتوانستند این کار را انجام دهند.


  در انتخابات شهریور ماه، احزابی که توانستند بیشترین آراء صهیونیست‌ها را (بعد از آبی‌وسفید و لیکود) به خود اختصاص دهند، حزب لیست مشترک اعراب با ۱۳ کرسی، حزب شاس با ۹ کرسی، حزب اسرائیل بیتونا با ۸ کرسی، حزب «اتحاد یهودیت توراتی» با ۷ کرسی، حزب  یامینا با ۷ کرسی، حزب کارگر-گرشر با ۶ کرسی،  و حزب اتحاد دموکراتیک با ۵ کرسی بودند.


  منبع: فارس 

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *