دادگاه عالی انگلیس حاکم دبی را محکوم کرد


به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، دادگاه عالی انگلیس که وظیفه رسیدگی به دعوای بین حاکم دبی و زن سابقش را داشت، رأی به نفع شاهزاده «هیا بنت الحسین» داد.


این دادگاه امروز (پنجشنبه) طی دو حکمی بعد از هشت ماه از قضیه فرار زن سابق محمد بن راشد آل مکتوم به انگلیس و درخواست طلاق غیابی از او اعلام کرد که حاکم دبی دست به ربایش، حبس خانگی، شکنجه و ارعاب در حق فرزندان خود زده است.


هیا که چند ماه پیش رسما از محمد بن راشد طلاق گرفت، بعد از فرار از دبی، به لندن پناهنده شد و پادشاهی اردن نیز به او سمت دیپلماتیک دارد (زن سابق حاکم دبی، خواهر ناتنی عبدالله دوم، پادشاه اردن است .


به گزارش «بی‌بی‌سی انگلیسی»، دادگاه عالی این کشور بعد از استماع به شهادت شهود طی این مدت، به این نتیجه رسیده است که محمد بن راشد آل مکتوم مسئول ربایش دو دختر خود  (شمسه و لطیفه) بوده و آن‌ها را مجبور به ازدواج با شخص غیرمحبوب آن‌ها کرده است.


بر اساس رأی دادگاه عالی انگلیس، حاکم دبی در جریان پرونده، با دادگاه صادق نبوده و صراحت نداشته است. دادگاه گفته است که محمد بن راشد برای ارعاب زن سابقش از طریق مزدوران خود دوبار سلاحی را زیر بالش او قرار داده و سلاح‌ها در هر دو بار در وضعیت آماده به شلیک بودند.


حاکم دبی همچنین یک بار بالگردی را به سمت خانه هیا بنت الحسین فرستاده و در بیرون از خانه او به زمین نشسته است و زنش را تهدید کرده است که او را به زندان صحرایی دوری منتقل خواهد کرد.


منبع: فارس 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *