مدارس هند تا پایان ماه جاری به دلیل کرونا تعطیل شدند


به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مقامات هندی روز پنجشنبه اعلام کردند که به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، مدارس ابتدایی در پایتخت هند تا پایان ماه جاری تعطیل خواهند بود.


به گزارش “اکونومیک تایمز”، مقامات هندی اعلام کردند که تا پایان روز پنجشنبه، موارد تایید شده ابتلا به ویروس کرونا به ۳۰ نفر رسیده است.


این موارد شامل قرنطینه شدن ۱۶ جهانگرد ایتالیایی در این کشور است. همچنین یک شهروند هندی که به تازگی از ایتالیا بازگشته مجموعا ۶ نفر دیگر را به این ویروس مبتلا کرده است.


مانیش سیسودیا معاون سروزیر ایالت دهلی گفت: به عنوان اقدام پیشگیرانه و برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در میان کودکان، دولت دهلی تصمیم گرفته است تا تمام مدارس ابتدایی دولتی و خصوصی را تا تاریخ ۳۱ مارس تعطیل کند.


تصمیم دولت دهلی برای تعطیلی مدارس پس از اعلام یک مورد دیگر از ابتلا به ویروس کرونا در دهلی نو انجام شد.


بیماری جدید کرونا با نام «کووید۱۹» از ماه دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در استان هوبی چین شیوع یافت.


این ویروس به ۶۵ کشور از جمله کره جنوبی، ایران، فرانسه، ایتالیا، آلمان، آمریکا، مصر و سوئیس نیز سرایت کرده است.


علایم این ویروس ۸۰ درصد شبیه به سندرم حاد تنفسی «سارس» بوده و از طریق سرفه و عطسه به دیگران سرایت می کند. در حالی که نخستین علایم ویروس کرونا به تب بالا، گلودرد، سرفه، تنگی نفس و اسهال ظاهر می‌شود، در مراحل بعدی باعث ذات الریه و نارسایی کلیه شده و در نهایت ممکن است منجر به مرگ فرد شود.


واکسنی برای این ویروس تاکنون وجود ندارد و تنها راه نجات از آن تشخیص زودهنگام و درمان بیمار زیر نظر پزشکان در قرنطینه است.


منبع: ایرنا 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *