×

تعداد فوتی های کرونایی آذربایجان شرقی ۹ نفر اعلام شد

 • کد نوشته: 183207
 • ۱۶ اسفند ۱۳۹۸
 • ۰
 • رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از فوت ۹ نفر در استان آذربایجان شرقی به خاطر ابتلا به ویروس کرونا خبر داد.

  تعداد فوتی های کرونایی آذربایجان شرقی ۹ نفر اعلام شد
 • به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، محمدحسین صومی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز امروز در گفت‌وگوی خبری زنده اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تست ۴ نفر مثبت اعلام شده است که در مجموع به ۸۷ رسیده است. 


  وی با بیان اینکه امروز یک نفر دیگر هم فوت شده است، گفت: در مجموع ۹ نفر فوتی در اثر کرونا در استان داریم.


  رئیس دانشگاه‌ علوم پزشکی تبریز خاطرنشان کرد:  ۳۳ نفر افراد بستری به خاطر اتمام دوره اولیه درمانی مرخص شده‌اند،


  رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با تاکید بر اینکه اگر امروز وضعیت خوب است به خاطر مراعاتی است که در روزهای گذشته کرده‌ایم، گفت: ولی متاسفانه امروز اخباری به دست رسیده است که نشان از شلوغی بازار‌های استان داشت و این  حاکی از آن دارد که در روزهای اآی با بحران روبرو خواهیم بود از این‌رو مردم خریدهای خود را به چند هفته دیگر موکول کنند.


  وی متذکر شد: روند رو به رشد گسترشی کرونا در استان کند است ولی این بدان معنا نیست که ویروس از بین رفته است زیرا تمام شهرستان‌های استان درگیر با این ویروس است و حتی دو فوتی ناشی از این ویروس از شهرستان مرند است.


  رئیس علوم پزشکی تبریز متذکر شد: تمام تلاش ما بر مقابله با تشدید ویروس است،  از این‌رو بهترین راه همان پیشگیری است که بهترین پیشگیری هم رعایت نکات بهداشت و عدم تجمع و ماندن در خانه است.


  ویروس‌های کرونا (یا کروناویروس‌ها) خانواده‌ای از ویروس‌ها هستند که بیماری‌های مربوط به دستگاه تنفسی از سرماخوردگی معمولی گرفته تا برونشیت و عفونت مجاری تنفسی را منجر می‌شود.


  ویروس کووید۱۹، از طریق تنفس و تماس هم منتقل می‌شود و همین امر کنترل آن را دشوار کرده است. این ویروس، بیماری «سندرم زجر تنفسی حاد» یا ARDS را در فرد مبتلا ایجاد می‌کند، یک بیماری خطرناک و نارسایی دستگاه تنفسی است که با گسترش سریع التهاب و عفونت در ریه‌ها شروع می‌شود. در ادامه به‌دلیل پر شدن کیسه‌های هوایی شُش‌ها از مایع میان‌بافتی، اکسیژن کافی به فرد نمی‌رسد و در صورت عدم رسیدگی به‌موقع بیمار با خطر مرگ مواجه خواهد بود.  /فارس

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *