انتشار اخباری از وخامت حال پادشاه سعودی در شبکه‌های اجتماعی


به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، در حالی که طی دو روز گذشته دستگیری سه شاهزاده عالی رتبه سعودی ، موضوع سرکوب مخالفان “محمد بن سلمان” ولیعهد عربستان را بار دیگر به صدر اخبار منطقه آورد، برخی فعالان شبکه های اجتماعی از وخامت حال سلمان بن عبدالعزیز شاه سعودی خبر می دهند و شماری هم از مرگ وی سخن گفته اند .


علاوه بر صفحات چهره های سیاسی در فضای مجازی، رسانه های رسمی نیز از مرگ سلمان بن عبدالعزیز خبر می دهند و می گویند دستگیری شاهزاده ها و مقامات با نفوذ به بهانه خیانت، پیرو این واقع رخ داده است.


به نوشته پایگاه الوطن، قائم مقام شاهزاده محمد بن نایف ولیعهد سابق عربستان در رشته توییت هایی درباره علت بازداشت ولیعد سابق توسط بن سلمان نوشت و افزود که پزشکان دیوان پادشاهی عربستان پیش از این گزارش داده بودند که وضعیت ملک سلمان هر روز رو به وخامت می رود و به روز شمار افتاده است.


وی در این توییت ها نوشت که انتظار می رفت که محمد بن سلمان باردیگر همانند سال ۲۰۱۷ اقدام به بازداشت شاهزاده های سعودی بکند و سناریوی هتل ریترز کارلتون بار دیگر تکرار شود.


 “غاده عناب”، روزنامه نگار اردنی در توئیتی ادعا کرد که اعلام رسمی خبر مرگ سلمان بن عبدالعزیز، به تعویق افتاد تا جایگاه محمد بن سلمان به عنوان شاه جدید تثبیت شود.


به گفته وی، بازداشت شماری از شاهزادگان بلندپایه سعودی هم در همین چارچوب صورت گرفته است.


 یک منبع بلند پایه  پیش از این به روزنامه القدس العربی گفت که “محمد بن سلمان” ولیعهد سعودی با عبور از خط قرمزهای خانواده سلطنتی این کشور، “احمد بن عبدالعزیز” عموی خود و «محمد بن نایف» ولیعهد پیشین عربستان که او نیز از نوادگان بنیانگذار حکومت عربستان و از افراد میانه رو در سیاست این کشور است را دستگیر کرد و این دستگیری‌ها ممکن است با وخامت اوضاع سلامتی “سلمان بن سلطان” مرتبط باشد.


وی با اشاره به اینکه این بازداشت‌ها در پی نگرانی از سلامتی ملک سلمان  که از آلزایمر پیشرفته رنج می‌برد، انجام شده، تصریح کرد: بن سلمان نتوانسته بسیاری از مسائل سیاسی و امنیتی در عربستان را کنترل کند، بنابر این به هر کس که به او شک کند، اینگونه برخورد می‌کند. 


محمد بن سلمان ولیعهد سعودی ۲ سال و نیم پیش تعدادی از شاهزادگان این کشور را به بهانه مبارزه با فساد دستگیر کرد که مهمترین آنها پسر ” بن طلال ” بود .


این دستگیری ها به ” بازداشت هتل ریترز ” معروف شد.


منبع: ایرنا 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *