آخرین وضعیت خودروهای الکتریکی در جهان/ افزایش ۶۹ درصدی فروش خودروهای الکتریکی


فروش خودروهای تمام الکتریکی یا خودروهای برقی باتری‌دار و پلاگین هیبریدی در ژانویه به ۱.۱ میلیون رسید که از ۶۶۰ هزار در ژانویه ۲۰۲۳ افزایش یافت.

چارلز لستر، مدیر داده‌های Rho Motion به رویترز گفت که فروش خودروهای برقی در آلمان و فرانسه در ژانویه نسبت به دسامبر حدود ۵۰ درصد کاهش یافته است زیرا آلمان یارانه‌های خود را لغو کرد و فرانسه شرایط را برای یارانه‌های خود تشدید کرد اما او افزود که محدودیت‌های جدید دی‌اکسید کربن(CO۲) برای اتحادیه اروپا که در سال ۲۰۲۵ اجرایی می‌شوند، به این معنی است که خودروسازان امسال را صرف افزایش عرضه مدل‌های تمام الکتریکی و هیبریدی خواهند کرد و آنچه واقعاً فروش را تشویق می‌کند، استانداردهای انتشار اتحادیه اروپا برای سال ۲۰۲۵ است.

فروش ژانویه در بازار ایالات متحده و کانادا، نسبت به سال قبل ۴۱ درصد افزایش یافت و در چین تقریباً دو برابر شد. فروش در اتحادیه اروپا، انجمن تجارت آزاد اروپا (EFTA) و بریتانیا ۲۹ درصد افزایش یافت.

در ماه دسامبر، فروش در چین در آستانه سال نو چینی ۲۶ درصد کاهش یافت. در اروپا ۳۲ درصد و در ایالات‌متحده و کانادا ۱۴ درصد کاهش داشتند.

بر اساس گزارش رویترز، فروش هیبریدی در ایالات‌متحده با مخالفت مصرف‌کنندگان با قیمت‌های بالای خودروهای الکتریکی و چالش‌های زیرساختی در حال افزایش است. لستر گفت با نگاهی به ایالات‌متحده و کانادا، داستان اصلی در حال حاضر ظهور مجدد احتمالی خودروهای پلاگین هیبریدی است که جنرال موتورز اعلام کرد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *