×

آغاز ساخت یک نیروگاه اتمی در ایران + جزئیات

 • کد نوشته: 238656
 • ۱۲ بهمن ۱۴۰۲
 • ۰
 • ساخت نیروگاه اتمی سیریک با حضور محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی در این شهرستان و با دستور رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس آغاز شد.
  آغاز ساخت یک نیروگاه اتمی در ایران + جزئیات
 • ناصر شریف لو مدیرعامل نیروگاه اتمی سیریک گفت: این نیروگاه دارای ۴ واحد هزار و ۲۵۰ مگاواتی و در مجموع دارای ظرفیت ۵ هزار مگاوات است.

  ناصر شریف لو افزود: این نیروگاه تا سال ۱۴۱۰ به بهره برداری می‌رسد و واحدهای آن پس از ۵ سال از آغاز ساخت در بازه‌های زمانی ۶ ماهه وارد مدار می‌شوند.

  وی گفت: اعتبار ساخت نیروگاه اتمی سیریک ۲۰ میلیارد دلار است و در حال مذاکره با کشورهای جهان از جمله چین و روسیه و استفاده از متخصصان داخلی برای ساخت آن هستیم.

  مدیرعامل نیروگاه اتمی سیریک گفت: هر واحد این نیروگاه سالانه ۳۵ تن سوخت هسته‌ای مصرف می‌کند و فعالیت آن‌ها نیز آلاینده‌ای وارد جو نمی‌کند.

  ناصر شریف لو افزود: در دوران ساخت نیروگاه ۶ هزار نفر مشغول بکار می‌شوند و پس از بهره برداری نیز برای ۴ هزار نفر شغل ایجاد می‌شود.

  وی با مقایسه نیروگاه اتمی و خورشیدی افزود: عمر اولیه نیروگاه‌های اتمی ۷۰ سال و تا ۳۰ سال دیگر نیز قابل تمدید است در حالیکه عمر نیروگاه‌های خورشیدی ۲۰ سال است.

  مدیرعامل نیروگاه اتمی سیریک، استفاده نکردن از نفت و تولیدنکردن گاز گلخانه‌ای را از ویژگی‌های مهم نیروگاه اتمی عنوان کرد و گفت: با ساخت نیروگاه اتمی سیریک از مصرف سالانه ۳۶ میلیون بشکه نفت جلوگیری می‌شود.

  منبع: باشگاه خبرنگاران
  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *