×

آمار ترانزیت جاده ای از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه افزایش بیش از ۴۰ درصدی داشته است

 • کد نوشته: 238878
 • ۱۴ بهمن ۱۴۰۲
 • ۰
 • معاون وزیر راه و شهرسازی از افزایش بیش از 40 درصدی ترانزیت جاده ای در دوره 10 ماهه امسال خبر داد.
  آمار ترانزیت جاده ای از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه افزایش بیش از ۴۰ درصدی داشته است
 • سیدکمال هادیان‌فر اظهار کرد: بر اساس آمار از ابتدای امسال تا پایان دیماه ۱۲ میلیون و ۶۶۱ هزار تن کالا از کشور ترانزیت شده که نسبت به‌مدت مشابه سال قبل، ۴۰.۵ درصد افزایش داشته است.

  وی ادامه داد: در مدت یادشده ترانزیت کالای نفتی و غیرنفتی به‌ترتیب با عملکرد ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تن و ۸ میلیون و ۵۶۱ هزار تن، افزایش ۸۸.۵ و ۲۵.۲ درصدی را نسبت به ۱۰ ماه نخست سال ۱۴۰۱ رقم زده‌است.

  وی افزود: از مجموع عملکرد فوق، سهم حمل‌ونقل جاده‌ای و ریلی به‌ترتیب برابر با ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تن و یک میلیون و ۲۶۱ هزار تن است که در بخش‌های جاده‌ای و ریلی، به‌ترتیب رشد ۴۶ درصدی و یک درصدی نسبت به‌مدت مشابه سال قبل محقق شده‌است.

  وی گفت:  طی دیماه امسال با تداوم رشد ترانزیت ماهانه عملکرد یک میلیون و ۶۰۶ هزار و ۱۳۸ تن حاصل شده که بدین ترتیب، رشد نقطه به نقطه ۸۷ درصدی نسبت به دی سال قبل ثبت شده‌است.

  معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: در این ماه، ترانزیت جاده‌ای کالاهای نفتی و غیرنفتی به‌ترتیب با عملکرد ۶۱۵ هزار و ۸۱۹ تن و ۸۲۳ هزار و ۳۱۹ تن، افزایش ۳۷۴ درصدی و ۴۲.۱ درصدی را نسبت به دی سال‌گذشته داشته و ترانزیت ریلی مجموع کالاهای نفتی و غیرنفتی با عملکرد ۱۶۷ هزار تن، رشد ۱۲.۱ درصدی داشته است.

  به گفته هادیان‌فر، در دی سال جاری، به‌ترتیب افزایش ۱۹۳ درصدی و ۴۱ درصدی ترانزیت کالاهای نفتی و غیرنفتی نسبت به میانگین کل عملکرد مشابه ماهانه ۱۲ ماهه سال گذشته و همچنین به‌ترتیب افزایش ۸۵ درصدی و ۲۵ درصدی ترانزیت جاده‌ای و ریلی در این ماه نسبت به میانگین کل عملکرد مشابه ماهانه ۱۲ ماه سال‌گذشته محقق شده‌است.

  منبع: تسنیم
  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *