آمار و ارقام معاملات بورس در روز چهارشنبه/ خروج پول حقیقی ها همچنان ادامه دارد


در معاملات روز چهارشنبه بیست و پنجم بهمن ماه ۱۴۰۲، شاخص کل بورس تهران ۱۱ هزار و ۷۸۷ واحد نسبت به روز کاری گذشته پایین‌تر ایستاد و به سطح ۲ میلیون و ۷۸ هزار و ۵۳۰ واحد رسید.

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با کاهش ۴ هزار و ۹۸۱ واحدی در رقم ۷۲۷ هزار و ۶۳۰ واحدی ایستاد.

شاخص کل فرابورس با افت ۲۱۴ واحدی به رقم ۲۴ هزار و ۸۶۹ واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با ریزش ۸۰۷ واحد به سطح ۱۳۵ هزار و ۴۰۴ واحد رسید.

هشتمین خروج پول حقیقی از بورس

روز چهارشنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار برای هشتمین روز معاملاتی متوالی منفی شد و ۲۱۱ میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد. در مجموع این ۸ روز معاملاتی، شاخص کل نیز بیش از ۲۱ هزار واحد ریزش کرده است.

امروز نماد وبملت بیشترین خروج پول حقیقی را داشت که ارزش آن ۵۸ میلیارد تومان بود. پس از بانک ملت، نمادهای وپاسار، تفارس، تکاردان و دی بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

در سوی دیگر، بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای اخابر، فنر، کرومیت، بیوتیک و ناما تعلق داشت.

021125

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌های بازار سهام

امروز وپاسار، وبملت و فولاد نمادهای قرمز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در افت شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نمادهای اخابر، نوری و کرماشا از نمادهای سبز بودند که اثر مثبت بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای بپاس، آریا و خاور بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند و نمادهای انتخاب، شپاس و ثباغ بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد داتام بیشترین تراکنش را داشت و اخابر و وبملت در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز فنر، بیوتیک و فصبا بیشترین تراکنش را داشتند.

ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به ۳۷ هزار و ۵۷۲ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۲۶ هزار و ۸۵۴ میلیارد تومان بود که ۷۱ درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با افزایش ۱۱ درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم ۴ هزار و ۷۴ میلیارد تومان رسید.

021125

نمادهای پرمعامله بورس تهران

در معاملات امروز نماد اخابر بیشترین ارزش معاملات بازار سهام  را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن ۲۰۵ میلیارد تومان بود.

پس از اخابر، فنر بیشترین ارزش معاملات را داشت و وکغدیر رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، دو نماد وبملت و کرومیت در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات نیز سهام وبملت با تعداد ۵۱۷ میلیون و ۹۹۸ هزار و ۹۴۶ سهم در صدر قرار گرفته است. وپاسار در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به شستا تعلق داشت. دو نماد اخابر و خساپا نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

صف‌های خرید و فروش بورس

در معاملات چهارشنبه، ۴۷ نماد صف خرید داشتند و ۵۵ نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد ۱۲ درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۳۶۳ میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش ۲۸ درصدی به ۲۰۰ میلیارد تومان رسید.

,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *