ارتش در این استان‌ها به حالت آماده باش درآمد +جزئیات


امیر سرتیپ امیر غلامعلیان ارشد فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب شرق ارتش، گفت: در پی وقوع سیل در بخشی از مناطق استان سیستان و بلوچستان به منظور کمک‌رسانی به مردم عزیز این منطقه، یگان‌های امدادی و مهندسی ارتش در آماده‌باش کامل قرار دارند.

وی افزود: باتوجه به درخواست فرمانداری ایرانشهر و ستاد بحران استان از تیپ ۳۸۸ مکانیزه ایرانشهر مبنی بر کمک‌رسانی به مردم روستای سوربان بخش مهرستان که دچار سیلاب شده بودند، نیروهای گردان مکانیزه تیپ ایرانشهر در سریع‌ترین زمان ممکن پای کار آمدند و نسبت به تخلیه منازل محاصره سیلاب اقدام کردند.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب شرق ارتش اضافه کرد: خدا را شکر با حضور به موقع نیروهای تیپ ایرانشهر، از تلفات انسانی جلوگیری شد و این رخداد با سرعت مدیریت شد.

امیر سرتیپ امیر غلامعلیان با اشاره به سیلاب شهرستان خاش و روستاهای اطراف آن هم بیان داشت: در این شهرستان هم با حضور به موقع نیروهای ۲۸۸ زرهی خاش، این موضوع هم مدیریت شد.

ارشد نظامی ارتش در جنوب شرق کشور تصریح کرد: بعد از این حادثه‌ها، به تمام یگان‌های منطقه آماده باش داده شد و هم اکنون تمام یگان‌های استانهای سیستان و بلوچستان و کرمان در آمادگی کامل هستند و در صورت اعلام نیاز ستاد مدیریت بحران، نیروهای ارتشی در سریع ترین زمان برای کمک رسانی وارد منطقه خواهند شد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *