استقلال و پرسپولیس روی میز فروش می‌روند / توضیحات تکمیلی سازمان خصوصی سازی درباره واگذاری سرخابی ها


این سازمان با هماهنگی وزارت ورزش و جوانان جدیدترین اقدامات خود در خصوص واگذاری سهام این دو باشگاه و بر اساس مصوبه واگذاری نسبت به عرضه ۵۱ درصد سهام از این دو شرکت اقدام نمود. بر اساس اطلاعیه عرضه سهام که توسط شرکت فرابورس ایران منتشر شده بود تاریخ عرضه ۱۲ دی ماه امسال تعیین شد. مطابق مقرارت فرابورس متقاضیان میبایست اولاً درخواست خرید سهام را به شرکت فرابورس تحویل می دادند ثانیاً مطابق ضوبط مقرر در «دستورالعمل اجرایی روش انتخاب مشتریان راهبردی (استراتژیک) و احراز و پایش اهلیت مدیریتی در واگذاریها» درخواست بررسی صلاحیت تخصصی و مستندات مربوط به آن را نیز به اداره کل حراست سازمان خصوصی سازی ارائه میکردند. مهلت ارسال هر دو درخواست؛ روز یکشنبه سوم دی ماه تعیین شده بود.

حسب اطلاع واصله اگر چه درخواست خرید به شرکت فرابورس ارسال شده بود اما درخواست خرید واصل شده به سازمان خصوصی سازی بعد از مهلت مقرر در آگهی عرضه صورت گرفته؛ لذا پذیرش آن بر خلاف ضوابط بود و با توجه به حساسیت این سازمان در اجرای دقیق مقررات و تشریفات عرضه؛ عملاً امکان پذیرش هیچ درخواستی بعد از اتمام مهلت؛ وجود نداشت.

مطابق مندرجات دستورالعمل بررسی صلاحیت و مفاد آگهی عرضه، صرفاً اشخاصی اجازه حضور در روز عرضه مورخ دوازدهم دیماه را داشتند که بعد از تأئید صلاحیت توسط کارگروه از سازمان خصوصی سازی به فرابورس معرفی می شدند. لذا با توجه به عدم پذیرش درخواستها؛ کارگروه تشکیل نشده و هیچ شخص قابل معرفی نیز به فرابورس وجود نداشت. در نتیجه عرضه مورخ ۱۲ دی ماه منتفی بود.

با توجه به اتفاقات فوق و اراده جدی این سازمان در واگذاری سهام دو باشگاه؛ ضمن هماهنگی صورت گرفته با شرکت فرابورس ایران در خصوص نحوه انجام عرضه مجدد سهام؛ گزارش موضوع در اولین جلسه هیأت واگذاری (مورخ چهارم دی ماه) مطرح و این هیئت با عرضه مجدد سهام شرکتهای مذکور با همان قیمت و شرایط قبلی موافقت نمود.

در این راستا آگهی عرضه در روزنامههای کیهان و وطن امروز مورخ ششم دی ماه به چاپ رسید. متعاقب آن اطلاعیه عرضه نیز توسط شرکت فرابورس ایران منتشر شد که طی آن روز سه شنبه مورخ ۲۶ دی ماه به عنوان تاریخ عرضه تعیین گردید و مهلت ارسال درخواست خرید و درخواست بررسی صلاحیت روز یکشنبه ۱۷ دی ماه تعیین شده است.

سازمان خصوصی سازی امیداور است با توجه به شرایط در نظر گرفته شده برای واگذاری این دو شرکت و انواع مشوقها و تخفیفات تعیین شده در آگهی؛ عرضه سهام با استقبال فعالان اقتصادی مواجه شده و واگذاری آن محقق شود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *