اضافه شدن یک واحد گازی به نیروگاه سبزوار پایداری شبکه برق شمال شرق کشور را بالا می برد


محمد‌رمضانی، معاون توسعه طرح‌های شرکت مادرتخصصی برق حرارتی اظهار داشت: در راستای توسعه تولید برق در شمال‌شرق کشور و پاسخگویی به رشد مصرف در استان خراسان‌رضوی، احداث نیروگاه سیکل‌ترکیبی ۵۴۶ مگاواتی سبزوار با برخورداری از دو واحد گازی ۱۸۳ مگاواتی و یک واحد بخار ۱۸۰ مگاواتی در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه نخستین واحد گازی این نیروگاه با حجم سرمایه‌‎گذاری ۷۰ میلیون یورو احداث شده است، ادامه داد: در مدت زمان ساخت این پروژه یک هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم مشغول به فعالیت بوده‌اند.

رمضانی راندمان نهایی این نیروگاه را حدود ۵۵ درصد عنوان کرد و افزود: شهرستان سبزوار از جمله مناطق کمتر توسعه یافته شمال‌شرق کشور است که ایجاد زیرساخت‌های توسعه در آن الزامی است؛ بدین منظور پروژه ساخت این نیروگاه سیکل‌ترکیبی‌ از جمله طرح‌های بزرگ و زیربنایی در حال انجام شهرستان بوده است.

همچنین، مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق، از سنکرون موفقیت آمیز نخستین واحد گازی نیروگاه سیکل ترکیبی سبزوار به ظرفیت ۱۸۳مگاوات خبر داد و با اشاره به اینکه این نیروگاه هم اکنون به شبکه سراسری برق پیوسته است گفت: در راستای توسعه تولید برق در شمال‌شرق کشور و پاسخگویی به رشد مصرف در استان خراسان‌رضوی، احداث نیروگاه سیکل‌ترکیبی ۵۴۶ مگاواتی سبزوار با برخورداری از دو واحد گازی ۱۸۳ مگاواتی و یک واحد بخار ۱۸۰ مگاواتی در دستور کار قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت توانیر در خصوص اشتغالزایی این پروژه اظهار داشت: در مدت ساخت این پروژه یک هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم مشغول به کار شدند.

وی همچنین یادآور شد: تلاش ها برای اتمام ساخت واحد دوم گازی این نیروگاه ادامه دارد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *