×

اعتراض نانوایان به دنبال کاهش سهمیه آرد / درباره چرایی کاهش سهمیه آرد نانوایی ها هیچ دستگاهی پاسخگو نیست !

 • کد نوشته: 236791
 • ۲۵ دی ۱۴۰۲
 • ۰
 • نایب‌رئیس اتحادیه نانوایان سنتی اعلام کرد که کاهش سهمیه آرد نانوایان در دی ماه صدای آن ها را درآورده و آنطور که مشخص است هیچ دستگاهی حاضر به پاسخگویی در این امر نیست.
  اعتراض نانوایان به دنبال کاهش سهمیه آرد / درباره چرایی کاهش سهمیه آرد نانوایی ها هیچ دستگاهی پاسخگو نیست !
 • محمدجواد کرمی نایب‌رئیس اتحادیه نانوایان سنتی اظهار داشت: سهمیه نانوایان در ماه جاری در مقایسه با ماه‌های گذشته کاهش یافته که این امر اعتراض برخی نانوایان به اتحادیه را همراه داشته است.

  وی افزود: شرکت نانی‌نو (شرکت ارائه‌دهنده دستگاه‌های هوشمند نانوایی) اعلام می‌کند “محدودیتی برای فروش نان به مردم نداریم”، اما این شرکت برای نانوایان محدودیت فروش نان گذاشته است، به‌طوری که اگر یک نانوایی برای فروش هر کیسه آرد تعداد کارت بانکی کمتری در دستگاه‌ نانی‌نو کشیده باشد سهمیه آرد نانوایان را کاهش می‌دهد.

  نایب‌رئیس اتحادیه نانوایان سنتی ادامه داد: به‌طور مثال برای هر کیسه آرد ۴۰کیلوگرمی که ۱۱۰ عدد نان سنگک پخته می‌شود باید ۳۶ نفر خرید داشته باشند.

  وی تصریح کرد: به مردم اعلام می‌شود که محدودیتی برای خرید نان ندارند اما برای اختصاص آرد به نانوایان اعلام می‌شود بر اساس فروش با این شرایط می‌توانند سهمیه آرد خود را دریافت کنند.

  حتی نمی‌دانیم چه‌دستگاهی باید درباره کاهش سهمیه آرد نانوایان پاسخگو باشد

  کرمی خاطرنشان کرد: امروز تعداد زیادی از نانوایان به این موضوع معترض بودند اما از آنجا که متولی این امر مشخص نیست ما حتی نمی‌دانیم که چه‌دستگاهی باید در این خصوص پاسخگو باشد؛ وزارت کشور در این ارتباط می‌گوید که “شرکت نانی‌نو  و وزارت اقتصاد باید پاسخگو باشند”، با مراجعه به وزارت اقتصاد به ما اعلام می‌شود که “وزارت جهاد کشاورزی مسئول است”، و در نهایت به نتیجه‌ای نمی‌رسیم.

  وی تصریح کرد: مشخص نبودن متولی این موضوع باعث شده است امروز شاهد باشیم که نانوایان سردرگم باشند و ما نیز در اتحادیه پاسخی برای ارائه به آنها نداشته باشیم زیرا ما حتی به سامانه نانی‌نو دستری نداریم.

  نایب‌رئیس اتحادیه نانوایان سنتی ادامه داد: آرد اختصاصی به نانوایان نیاز آنها تا ظهر را بیشتر تأمین نمی‌کند و این موضوع در نهایت منجر به آن خواهد شد که نانوایان حتی نتوانند دستمزد کارگران خود را تأمین کنند زیرا آرد کافی را در اختیار ندارند.

  وی با ابراز اینکه نانی‌نو خطاهای زیادی دارد، گفت: برخی افراد که طرز استفاده از این دستگاه را به‌خوبی یاد گرفته‌اند نه‌تنها با کمبود آرد مواجه نیستند بلکه آرد مازاد در اختیار آنها قرار می‌گیرد اما نانوایانی که سلامت کار می‌کنند آرد کافی در اختیار ندارند.

  کرمی اضافه کرد: به نانوایان اعلام شده است که نانوایان به‌صورت حضوری به میز خدمت فرمانداری‌ها مراجعه کنند که این نشان‌دهنده خطاهای زیاد و غیرهوشمند بودن این دستگاه‌ها است.

  منبع: تسنیم
  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *