×

افرادی که مجوزهای کاغذی خود را تبدیل به شناسه یکتا نکنند، حساب های تجاری شان مسدود خواهد شد

 • کد نوشته: 239964
 • ۲۴ بهمن ۱۴۰۲
 • ۰
 • از آنجایی که طبق اعلام های قبلی تا پایان سال برای تبدیل مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا فرصت داده شده است، چنانچه افرادی برای گرفتن شناسه یکتا اقدام نکنند تمام سرویس دهی و خدمات بانکی، بیمه ای و مالیاتی شان غیر فعال می شود و حساب تجاری این افراد غیرفعال خواهد شد.
  افرادی که مجوزهای کاغذی خود را تبدیل به شناسه یکتا نکنند، حساب های تجاری شان مسدود خواهد شد
 • ️بر اساس حکم تبصره ۷ ماده ۱ قانون تسهیل صدور مجوزها، همه کسبه باید تا پایان سال ۱۴۰۲ مجوزالکترونیکی (شناسه‌ یکتا) دریافت کنند و از ۱۴۰۳ کسب وکارهایی که شناسه یکتا نداشته باشند، به لحاظ قانونی فاقد مجوز محسوب می شوند.

  بر اساس اعلام درگاه ملی مجوزها تا ۲۳ بهمن ماه تعداد ۲۰ هزار ۶۳۷ شناسه یکتا برای پروانه های کسب قدیمی از درگاه ملی مجوزها صادر شد و در زمینه صدور شناسه یکتا برای پروانه کسب های قدیمی استان های لرستان، تهران و قم پیشتاز هستند.

  صاحبان پروانه های کسب قدیمی، فقط با ورود سه کد (شماره سریال کارت ملی، شناسه/کد مجوز و کد پستی محل کسب) در درگاه ملی مجوزها (mojavez.ir)، به سرعت، رایگان و غیرحضوری مجوز الکترونیکی (شناسه یکتا) دریافت کنند.

  با هوشمند شدن خدمات دولت در آینده نزدیک، کسبه‌ای که مجوز الکترونیک نداشته باشد و نامشان در بانک اطلاعات کسب وکار کشور qr.mojavez.ir نباشد، برای دریافت خدمت در ادارات دولتی و بانک‌ها دچار مشکل خواهد شد.

  منبع: ایسنا
  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *