افزایش قیمت جهانی طلا متاثر از داده های اقتصادی آمریکا


بهای هر اونس طلا ۰.۱ درصد افزایش یافت و به ۲۰۳۱ دلار و ۹۹ سنت رسید. قیمت طلای آمریکا با ۰.۲ درصد کاهش به ۲۰۴۱ دلار در هر اونس رسید.

بازدهی شاخص ۱۰ ساله خزانه داری ایالات‌متحده از ۴.۳۱۵ درصد در روز سه شنبه به ۴.۲۹۳ درصد کاهش یافت و شمش‌های بدون بازده را جذاب‌تر کرد، در حالی که دلار آمریکا ثابت بود.

میشل بومن، رئیس فدرال رزرو، موضع صبورانه بانک مرکزی ایالات متحده در مورد تسهیل را تقویت کرد. او نشان داد که با توجه به خطرات صعودی برای تورم عجله‌ای برای کاهش نرخ بهره ندارد.

بر اساس برنامه نرخ بهره IRPR در گروه بورس اوراق بهادار لندن LSEG، معامله گران روی حدود ۷۸ واحد پایه کاهش نرخ با ۶۱ درصد احتمال کاهش سه ماهه اول در ژوئن برای سال ۲۰۲۴ شرط بندی می‌کنند. کاهش نرخ بهره جذابیت نگهداری شمش‌های بدون بازده را افزایش می‌دهد.

داده‌ها نشان داد که سفارش‌های کالاهای بادوام ایالات‌متحده در ژانویه بیشترین کاهش را در تقریباً چهار سال گذشته داشته است و اعتماد مصرف‌کننده ایالات‌متحده نیز در ماه فوریه کاهش یافت.

بر اساس گزارش رویترز، آمارهای رسمی روز سه‌شنبه نشان داد که واردات خالص ماهانه طلای چین از طریق هنگ‌کنگ در ماه ژانویه ۵۱ درصد افزایش یافت و به بالاترین حد خود از اواسط سال ۲۰۱۸ رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، پلاتین با ۰.۲ درصد افزایش به ۸۹۰.۲۵ دلار در هر اونس رسید، در حالی که پالادیوم با ۰.۱ درصد افزایش به ۹۳۷.۰۲ دلار در هر اونس رسید و نقره با ۰.۱ درصد افزایش به ۲۲.۴۶ دلار در هر اونس رسید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *