افزایش قیمت در طلای جهانی با تضعیف دلار


بهای هر اونس طلا ۲۰۳۰ دلار و ۳۰ سنت ماند و قیمت طلای آمریکا با ۰.۳ درصد افزایش به ۲۰۲۲ دلار و ۹۰ سنت رسید.

شاخص دلار آمریکا ۰.۲ درصد کاهش یافت که به طور کلی طلا را برای سایر دارندگان ارز جذاب‌تر می‌کند. بازدهی اوراق بهادار خزانه‌داری ایالات‌متحده نزدیک به پایین‌ترین سطح دو هفته گذشته بود.

بازارها به طور گسترده انتظار دارند که فدرال رزرو ایالات‌متحده در نشست دو روزه خود نرخ‌ها را حفظ کنند اما توجه بیشتر به نظرات پاول در روز چهارشنبه خواهد بود. نظرسنجی رویترز نشان داد که عدم اطمینان در مورد اقتصاد و کاهش نرخ بهره آمریکا می‌تواند باعث رکورد قیمت طلا در سال ۲۰۲۴ شود.

نرخ بهره پایین‌تر، هزینه فرصت نگهداری شمش را کاهش می‌دهد. با این حال، تحلیلگران و معامله‌گران پیش‌بینی‌های خود را برای قیمت پلاتین و پالادیوم در سال ۲۰۲۴ کاهش داده‌اند در حالی که تقاضا برای افزایش چشمگیر تلاش می‌کند اما آنها انتظار دارند که قیمت هر دو از سطوح فعلی بازگردد.

طبق گزارش رویترز، اس‌پی‌دی آرگلدتراست، بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان اعلام کرد که دارایی‌های آن در روز دوشنبه ۰.۱۴ درصد نسبت به جلسه قبلی کاهش یافت.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای نقره با ۰.۱ درصد کاهش به ۲۳.۱۷ دلار در هر اونس رسید، پلاتین با ۰.۲ درصد کاهش به ۹۲۴.۶۶ دلار رسید و پالادیوم ۰.۳ درصد کاهش یافت و به ۹۸۰.۱۴ دلار رسید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *