رشد قیمت خودروهای داخلی امروز در حالی رقم خورد که امروز اخبار حول ورود خودروهای وارداتی کارکرده به بازار چرخید و وزیر صنعت،معدن و تجارت امروز اعلام کرد «مشکلی در خصوص واردات خوردوهای دسته‌دوم به کشور نداریم و این مهم به‌زودی اجرا می‌شود».

هرچند بسیاری تصور می‌کردند با رفع مشکل خودروهای وارداتی کارکرده شاهد کنترل بازار خودروهای داخلی خواهیم بود، اما نامشخص بودن سازوکار ورود این خودرو از یک سو و عدم اعتماد بازار داخلی به این خبرها موجب شده تا بازار واکنش عکس به خبر ورود خودروهای وارداتی کارکرده نشان دهد.

از سوی دیگر امروز شاهد تداوم افزایش قیمت دلار در بازار بوده‌ایم و هر چند در هفته های اخیر بازار خودرو از نوسان دلار تبعین نمی کرد، اما خبر افزایش قیمت دلار در بازار موجب شد تا شاهد اثرات آن در بازار باشیم.

براساس بررسی بازار امروز «هایماS8» در بازار بیشترین رشد قیمت را تجربه کرد و با افزایش ۱۲۰ میلیونی راهی بازار شد. از سوی دیگر امروز «پژو۲۰۷ دنده‌ای» هم با افزایش ۱۲ میلیونی وارد کانال ۷۰۰ میلیونی‌ها شد.

قیمت محصولات ایران خودرو

در میان محصولات ایران خودرو امروز قیمت خودروهای «پژو۲۰۷ دنده‌ای»، «هایماS8»، «تارا اتوماتV2»، «پژو ۲۰۶ دنده‌ای»، «دنا پلاس ۶ دنده توربو» و «دنا پلاس توربو اتوماتAT » مورد ارزیابی قرار گرفت.

براساس اطلاعات قیمتی کارنامه، در بازار امروز «پژو ۲۰۶ دنده‌ای» در بازار ۵۴۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و نسبت به آخرین روز هفته گذشته رشد ۳۰ میلیون تومانی داشت. «هایما S8 پلاس» هم با افزایش ۱۲۰ میلیونی امروز یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان در بازار قیمت خورد و روزی طوفانی را آغاز کرد. اما ارزیابی بازار نشان می‌دهد در میان ایران خودرویی‌ها «تارا اتوماتV2» امروز رشد ۸ میلیونی داشت و ۸۶۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

از سوی دیگر بررسی‌ها نشان می‌دهد در میان پرطرفدارهای ایران خودرو امروز «دنا پلاس ۶ دنده توربو» ۹۳۵ میلیون تومان قیمت خورد و رشد ۲۵ میلیونی را تجربه کرد، «دنا پلاس توربو اتومات» هم امروز با رشد ۴۰ میلیونی در بازار ۹۵۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد. بررسی‌‌ها همچنین نشان می‌دهد امروز پژو «۲۰۷ دنده‌ای» هم در بازار ۷۰۷ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و رشد ۱۲ میلیونی را تجربه کرد و تغییر کانال داد.

ایران 23