×

افزایش چشمگیر درآمد نفتکش ها در دریای سرخ

 • کد نوشته: 238124
 • ۰۷ بهمن ۱۴۰۲
 • ۰
 • درگیری ها در خاورمیانه و شدت کم و زیاد همچنان ادامه دارد و این بدین معناست که تردد آبی در مسیر دریای سرخ با ریسک همراه است؛ از این رو درآمد نفتکش های دریای سرخ با افزایش چشمگیری همراه شده است.
  افزایش چشمگیر درآمد نفتکش ها در دریای سرخ
 • بر اساس داده‌های بازار بالتیک در لندن، هزینه حمل محصولات پالایش شده از خاورمیانه به ژاپن در روز پنج شنبه، سه درصد دیگر افزایش یافت و به ۱۰۱ هزار دلار در روز رسید. این بالاترین نرخ برای این مسیر از سال ۲۰۲۰ است که با آغاز پاندمی کرونا و سقوط تقاضا برای نفت، معامله‌گران تلاش می‌کردند نفت را در هر نوع کشتی که پیدا می‌کنند، ذخیره کنند.

  از اواسط یمن، عملیات دریایی یمن علیه کشتی‌های رژیم صهیونیستی باعث شده است اکثر کشتی‌ها از منطقه دریای سرخ فاصله بگیرند و مسیر طولانی‌تر دیگری را انتخاب کنند. پس از حمله آمریکا و انگلیس به یمن، کشتی‌های بیشتری از این منطقه دوری گزیدند.

  از آن زمان، نرخ نفتکش‌ها برای حمل سوخت‌هایی نظیر بنزین، دیزل و نفتا، افزایش پیدا کرده است زیرا کشتی‌ها، مسیر طولانی‌تری را برای حمل محموله‌ها به آسیا طی می‌کنند و هزاران مایل دور آفریقا را دور می‌زنند.

  بر اساس گزارش بلومبرگ، این وضعیت در درآمد کشتی‌هایی که نفت را از خاورمیانه به اروپا حمل می‌کنند، منعکس شده است. بر اساس اندازه کشتی، کشتی‌ها در این مسیر اکنون روزانه بین ۹۷ تا ۱۱۷ هزار دلار درآمد دارند.

  منبع: ایسنا
  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *