افزایش گوشت وارداتی در بازار قیمت را پایین می آورد/ مشکلی در تامین گوشت نداریم


منصور پوریان، با بیان اینکه گوشت به میزان فراوان در بازار وجود دارد، گفت: میزان عرضه گوشت وارداتی به حدی زیاد است که قطعا شاهد کاهش قیمت در هفته‌ها و ماه آتی خواهیم بود. همچنین هیچ کمبودی برای بازار شب عید و ماه رمضان وجود ندارد و در حال حاضر گوشت گرم و منجمد وارداتی با قیمت‌های مناسبی عرضه می‌شوند و قیمت گوشت گرم داخلی نیز با عرضه انبوه گوشت وارداتی منطقی خواهد شد، البته تا اثرگذاری کامل در بازار مدتی زمان خواهد برد.

وی افزود: قیمت گوشت منجمد وارداتی در چند روز اخیر کاهشی شده و به زیر ۳۰۰ هزار تومان رسیده است.

رئیس شورای تامین دام کشور در ادامه با اشاره به اینکه بر اساس آخرین آمار مرکز آمار ایران کشتار دام در دی‌ماه کاهش یافته است، گفت: معمولا در دی ماه دام‌های میش و ماده بیشتر از سایر دام‌ها کشتار می‌شوند، اما امسال با افزایش واردات در دی‌ماه کشتار کاهش یافت و در نتیجه با حفظ دام‌های ماده، زایش‌ها نیز برای ماه‌های آتی افزایشی خواهد شد.

به گفته وی جمعیت دام مولد کشور از ۲۲ میلیون راس رد شده‌  که این عدد بسیار خوبی است.

پوریان تصریح کرد: شرایط امسال متفاوت و خشکسالی نیز بیشتر است. در نتیجه سختی بیشتری به دامدار وارد خواهد شد. بنابراین باید به نحوی برنامه‌ریزی کرد که دامدار بتواند با قیمت مناسب دامش را به صورت مستقیم عرضه کند. همانطور که اخیرا هم می‌بینیم در میادین دام، عرضه دام افزایشی شده است.

رئیس شورای تامین کنندگان دام کشور با بیان اینکه قیمت گوشت منطقی خواهد شد، گفت: با عرضه انبوه و تامین گوشت مورد نیاز واحدهای صنفی پرمصرف فشار از بازار گوشت خانوار کم شده است.

وی در پایان به کاهش قیمت دام زنده نیز اشاره کرد و گفت: قیمت هر کیلو بره ۵ ماهه ۲۱۰ هزارت تومان شده، این در حالیست که قبلا قیمت‌ آن ۲۳۰ هزار تومان بود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *