×

انحلال کامل موسسه اعتباری نور

 • کد نوشته: 238983
 • ۱۵ بهمن ۱۴۰۲
 • ۰
 • پس از انتقال کامل سپرده‌ها، دارایی‌ها، تسهیلات، کارکنان و شعب موسسه اعتباری نور به بانک ملی در کمتر از ۲ ماه، مجمع عمومی فوق‌العاده موسسه اعتباری غیربانکی نور توسط کمیته عالی ساماندهی بازار غیرمتشکل پولی در بانک مرکزی برگزار و بر اساس تصمیم اعضا این موسسه منحل شد و هیات تصفیه موسسه توسط بانک مرکزی منصوب و فرآیند تصفیه آغاز شده است.
  انحلال کامل موسسه اعتباری نور
 •  این بانک در راستای برنامه اصلاح نظام بانکی کشور ۱۱ آذر ماه ۱۴۰۲ نسبت به انتقال سپرده‌ها، دارایی‌ها، تسهیلات، کارکنان و شعب موسسه اعتباری نور به بانک ملی ایران اقدام کرد و در کمترین زمان این فرآیند با موفقیت به اتمام رسید.

  بر اساس این گزارش، در راستای انجام اصلاحات لازم در نظام بانکی کشور و به‌منظور صیانت از حقوق سپرده‌گذاران و حفظ ثبات و سلامت نظام بانکی ایران، بر اساس مصوبات شورای عالی هماهنگی اقتصادی (سران سه قوه)، شورای پول و اعتبار و کمیته تخصصی اصلاح نظام بانکی، وضعیت موسسه اعتباری غیربانکی نور تعیین تکلیف شد و در همین راستا شعب و سپرده‌ها و بخشی از دارایی‌های موسسه اعتباری غیربانکی نور (متناظر با سپرده‌های انتقالی) به بانک ملی ایران منتقل شده است.

  هدف بانک مرکزی در تدوین برنامه ساماندهی موسسه مذکور این بود که این فرآیند در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با کمترین مسایل مربوطه به سرانجام مطلوب برسد.

  در این راستا و به‌منظور اطلاع‌رسانی شفاف به آحاد جامعه، به‌ویژه ذینفعان اصلی موسسه اعتباری مزبور (سپرده‌گذاران، سهامداران و کارکنان)، موارد زیر را به استحضار می‌رساند:

  در چارچوب مصوبات یاد شده و اختیارات بالادستی اعطایی به بانک مرکزی، مجمع عمومی فوق‌العاده موسسه اعتباری غیربانکی نور در روز چهارشنبه (۱۱ بهمن‌ماه) توسط کمیته عالی ساماندهی بازار غیرمتشکل پولی برگزار و بر اساس تصمیم اعضای مجمع عمومی یاد شده موسسه مزبور منحل شده و هیات تصفیه موسسه یاد شده توسط بانک مرکزی ایران منصوب و فرایند تصفیه موسسه آغاز شده است.

  این فرآیند به عنوان گامی مهم در راستای حفظ ثبات و سلامت نظام بانکی محسوب شده و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از هموطنان تقاضا دارد اخبار و اطلاعات مربوط به این طرح ملی را فقط از طریق اطلاعیه‌های رسمی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران پیگیری کنند.

  منبع: ایرنا
  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *