اورریتدترین مدیرعامل سال ۲۰۲۴ کیست؟

ماسک

مجله فرچون (Fortune) در یک نظرسنجی جدید، از «ایلان ماسک»، به‌عنوان اورریتدترین (بیش از اندازه ارزیابی‌شده‌ترین) مدیرعامل آمریکا یاد کرد. در نظرسنجی این نشریه، از صدها مدیرعامل شرکت‌های فناوری خواسته‌شد تا میزان اورریتدبودن همتایان خود را رتبه‌بندی کنند. ماسک در این رتبه‌بندی ۳۹۹ امتیاز کسب کرد و «باب ایگر»، مدیرعامل دیزنی با امتیاز ۳۰۲، در جایگاه دوم حضور دارد.

فرچون نتایج نظرسنجی خود را روز چهارشنبه و پس از اینکه از صدها مدیرعامل درخواست کرد تا همتایان خود را رتبه‌بندی کنند، به اشتراک گذاشته است. در این نظرسنجی علاوه بر میزان اووریتدبودن (به‌معنای بیش از اندازه دست بالا گرفته شده) مدیرعامل‌ها، از شرکت‌کنندگان خواسته شده تا میزان آندرریتدبودن (نادیده گرفته شده) آن‌ها را نیز مشخص کنند. البته مشخص‌نیست که تعداد کل شرکت‌کنندگان چند نفر بوده است.

ایلان ماسک که سال گذشته نیز این عنوان را کسب کرده بود، یک بار دیگر به‌عنوان «بیش‌ازاندازه‌ دست‌بالا گرفته‌شده‌ترین» مدیرعامل انتخاب شده است و امسال ۳۹۹ رأی کسب کرد. باب ایگر، مدیرعامل دیزنی با ۳۰۲ رأی در جایگاه دوم قرار دارد.

در همین حال، «ساتیا نادلا»، رئیس مایکروسافت با کسب ۲۷۴ رأی به‌عنوان نادیده‌گرفته‌شده‌ترین مدیرعامل معرفی شده است. نادلا هشت سال متوالی این عنوان را در اختیار داشته است.

دلایل عدم محبوبیت ایلان ماسک

ماسک نسبت به سایر همتایان خود برنامه شلوغ‌تری دارد و چندین شرکت را اداره می‌کند. از غول خودروسازی تسلا گفته تا شرکت موشکی اسپیس ایکس، ثروتمندترین فرد جهان تمام تمرکز خود را صرف فعالیت شرکت‌هایش کرده است. او همچنین در سال ۲۰۲۲، توییتر را خرید و با تغییر نام آن به ایکس، قصد دارد این شبکه اجتماعی را به «اپلیکیشن همه‌چیز» تبدیل کند.

با این حال ماسک به‌دلیل عدم برآورده‌کردن اهداف از پیش تعیین‌شده خود و شرکت‌هایش، مورد انتقادات زیادی قرار گرفته است. ماسک بارها برنامه زمانی اسپیس ایکس برای ارسال انسان به مریخ را به عقب انداخته است. او سال ۲۰۱۷ ادعا کرد که SpaceX اولین مأموریت دارای خدمه خود را سال ۲۰۲۴ به سمت مریخ پرتاب خواهد کرد. سپس، تاریخ پیش‌بینی‌شده را تا ۲۰۲۶ به عقب انداخت. او حتی سال ۲۰۲۲ در پاسخ به توییت کاربری که پرسیده بود چه زمانی ممکن است اولین سفر انسان به مریخ انجام شد، به صورت مختصر گفت: «۲۰۲۹».


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *