×

اپل برای هفدهمین سال متوالی «تحسین‌برانگیزترین شرکت جهان» شد؛ حضور عجیب این شرکت در لیست

 • کد نوشته: 238680
 • ۱۲ بهمن ۱۴۰۲
 • ۰
 • همچنین انویدیا موفق‌شده تا برای اولین بار وارد فهرست 10 شرکت تاثیرگذار برتر جهان شود. مایکروسافت و آمازون نیز در جایگاه‌های دوم و سوم هستند.
  اپل برای هفدهمین سال متوالی «تحسین‌برانگیزترین شرکت جهان» شد؛ حضور عجیب این شرکت در لیست
 • مجله فورچن (Fortune) هر ساله فهرستی تحت عنوان «تحسین‌برانگیزترین شرکت جهان» منتشر می‌کند و در سال ۲۰۲۴، اپل برای هفدهمین سال متوالی موفق‌شده تا جایگاه اصلی آن را تصاحب کند. مایکروسافت در جایگاه دوم و آمازون در جایگاه دوم این فهرست دیده می‌شوند.

  لیست تحسین‌برانگیزترین شرکت‌های جهان که توسط مجله فرچون  ارائه می‌شود، ابتدا شامل فهرستی از ۱۵۰۰ شرکت سراسر جهان می‌شد که حداقل ۱۰ میلیارد دلار درآمد دارند. با این حال، پس از تمرکز فورچون روی پردرآمدترین شرکت‌های هر صنعت، تعداد آن‌ها به ۶۶۰ کاهش یافت. سپس، بیش از ۳۷۰۰ مدیرعامل، مدیر و تحلیلگر براساس داده‌های این شرکت‌ها مورد نظرسنجی قرار می‌گیرند و به هر شرکت در دسته‌بندی‌هایی مانند ارزش سرمایه‌گذاری، کیفیت مدیریت و مسئولیت اجتماعی امتیاز می‌دهند.

  هفدهمین پیروزی متوالی اپل

  براساس گزارش فورچن، اپل برای هفدهمین سال متوالی، تحسین‌برانگیزترین شرکت در میان متخصصان صنعت است. کوپرتینویی‌ها دسته‌بندی‌های مسئولیت اجتماعی، استحکام مالی، نوآوری و رقابت جهانی را به خود اختصاص داده‌اند.

  همچنین امتیاز کلی اپل در فهرست امسال ۸.۱۹ بوده است، در حالی که سال گذشته موفق‌‌ شده بود امتیاز ۸.۶۵ را کسب کند.

  مایکروسافت به‌عنوان دومین شرکت تحسین‌برانگیز جهان معرفی شده است، هرچند در صنعت نرم‌افزار کامپیوتری رتبه اول را به خود اختصاص داده است. آمازون نیز نسبت به سال گذشته با سقوط یک رتبه‌ای به جایگاه سوم رفته است. این شرکت در صنعت خدمات اینترنتی و خرده فروشی موفق‌شده تا رتبه برتر را کسب کند.

  اولین حضور انویدیا در فهرست ۱۰ شرکت تحسین‌برانگیز جهان

  ۱۰ شرکت برتر این فهرست به شرح زیر هستند:

  1. اپل
  2. مایکروسافت
  3. آمازون
  4. برکشر هاتاوی
  5. جی‌پی مورگان چیس
  6. کاستکو
  7. آلفابت
  8. امریکن اکسپرس
  9. وال‌مارت
  10. انویدیا

  انویدیا که در حال حاضر به‌دلیل عرضه تراشه‌های موردنیاز برای آموزش و توسعه مدل‌های هوش مصنوعی رونق بسیار زیادی پیدا کرده [ارزش سهام آن اخیراً به بالاترین حد خود رسید]، برای اولین بار در لیست ده شرکت تحسین‌برانگیز جهان قرار گرفته است. در بیست‌و‌ششمین نسخه از فهرست فورچن، نام این شرکت در جایگاه ۱۰ دیده می‌شود.

  منبع: دیجیاتو
  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *