ایلان ماسک برنامه یک مجری معروف در شبکه اجتماعی ایکس را لغو کرد


«ایلان ماسک» برنامه «دان لمن»، روزنامه‌نگار معروف آمریکایی را به‌دلیل دوست‌نداشتن برخی سوالات مصاحبه‌اش در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق)‌ متوقف کرد. این برنامه ویژه قرار بود به‌صورت انحصاری در ایکس پخش شود. لمن با انتشار بیانیه‌ای در ایکس گفت که ماسک تنها چند ساعت پس از این مصاحبه «تنش‌آمیز»، برنامه او را مسدود کرده است.

لمن دقیقا اشاره نکرده که در طول مصاحبه‌اش چه اتفاقی رخ داده است، اما می‌گوید که ماسک از دست او «عصبانی است.» او با انتشار ویدیویی در ایکس توضیح می‌دهد:

«در طول صحبت‌هایمان، من مدام به او توضیح می‌دادم که هرچند گاهی اوقات [مصاحبه] پرتنش بود، اما فکر می‌کردم خوب است که مردم تبادل نظارت ما را ببینند و بشنوند و از صحبت‌ها ما درس بگیرند.»

او همچنین توضیح می‌دهد که «هیچ محدودیتی در مصاحبه وجود نداشته است و ماسک با کمال میل با آن موافقت کرد و موضوعات مصاحبه از اسپیس گرفته تا انتخابات ریاست جمهوری را پوشش می‌دادند.»

واکنش ایلان ماسک و ایکس به لغو برنامه لمن

در مقابل، ماسک نیز با انتشار یک پست اعلام کرده که این برنامه را به دلیل شباهت زیاد آن به CNN لغو کرده است.

حساب تجاری ایکس نیز تایید کرده که معامله خود با برنامه لمن را پایان داده است. در این پست نوشته شده که «دان لمن» همچنان از انتشار محتوای خود در ایکس استقبال می‌کند، اما «مانند هر شرکت دیگری، ما نیز حق تصمیم‌گیری درباره شراکت‌های تجاری خود را محفوظ می‌دانیم.»

برنامه Don Lemon Show قرار بود سه بار در هفته با موضوعاتی از جمله سیاست، فرهنگ، ورزش و سرگرمی از ایکس پخش شود. همچنین این برنامه به‌عنوان بخشی از شراکت انحصاری ایکس با میزبان‌ها برگزار شده است. در آن زمان، ایکس از این حرکت به‌عنوان بخشی از ماموریت خود برای تبدیل‌شدن به یک پلتفرم برای آزادی بیان تبلیغ می‌کرد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *