×

بارش های کشور نسبت به دوره بلند مدت کاهش ۴۷.۵ درصدی داشته است/ بارش ها در گیلان و مازندران هم منفی بوده است

 • کد نوشته: 239614
 • ۲۱ بهمن ۱۴۰۲
 • ۰
 • آمارهای بارشی کشور نشان می دهد که در سال آبی جاری ، کاهش بارش ها در اکثر استان ها رخ داده و حتی گیلان و مازندران هم شامل این موضوع شده اند.
  بارش های کشور نسبت به دوره بلند مدت کاهش ۴۷.۵ درصدی داشته است/ بارش ها در گیلان و مازندران هم منفی بوده است
 • بر اساس داده‌ها و اطلاعات پهنه‌ای بارش‌ سازمان هواشناسی کشور از ابتدای سال آبی جاری تا دو روز قبل (۱۴۰۱/۱۱/۱۹) بارش‌ها در کشور نسبت به دوره بلندمدت ۴۷.۵ درصد کاهش یافته است.

  در مدت یاد شده مجموع بارش در کشور ۵۵ میلیمتر کاهش یافته است. بیشترین رشد منفی بارش‌ها با ۷۷.۷ درصد مربوط به استان هرمزگان است. پس از این استان، کرمان با رشد منفی ۷۵.۸ درصد، فارس با رشد منفی ۷۵.۱ درصد، سیستان و بلوچستان با رشد منفی ۶۶.۳ درصد، خراسان جنوبی با رشد منفی ۶۴.۲ درصد و بوشهر با کاهش ۶۲.۶ درصدی بارش‌ها قرار دارند.

  میزان کاهش بارش‌ها در استان یزد نیز در دوره اشاره شده ۶۱ درصد بوده است. در استان‌های ساحلی دریای خزر یعنی گیلان و مازندران به ترتیب رشد منفی ۲۲.۵ درصدی و رشد منفی ۲.۶ درصدی ثبت شده است.

  به گزارش تسنیم، تنها در دو استان کشور از ابتدای سال آبی جاری تا ۱۹ بهمن ماه بارش‌ها افزایش یافته است. در استان اردبیل بارش‌ها ۴ صدم درصد و در گلستان نیز ۳.۱ درصد رشد داشته است.

  منبع: تسنیم
  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *