×

با کاهش نگرانی ها نسبت به عرضه مازاد نفت ، قیمت طلای سیاه با افزایش همراه شده است

 • کد نوشته: 239247
 • ۱۸ بهمن ۱۴۰۲
 • ۰
 • قیمت جهانی نفت در شروع معاملات روز چهارشنبه با افزایش همراه شده است.
  با کاهش نگرانی ها نسبت به عرضه مازاد نفت ، قیمت طلای سیاه با افزایش همراه شده است
 • قیمت نفت در اولین ساعات تجارت در روز چهارشنبه افزایش یافته است. انتظار می‌رود رشد تولید نفت خام آمریکا تا ۲۰۲۵ ثابت باشد. بدین ترتیب نگرانی در مورد عرضه مازاد نفت فروکش کرده است.

  قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱۶ سنت معادل ۰.۲۰ افزایش به ۷۸ دلار و ۷۵ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترنتیت آمریکا هم با ۲۰ سنت معادل ۰.۲۷ افزایش، ۷۳ دلار و ۵۱ سنت معامله می‌شود.
  اداره اطلاعات انرژی آمریکا در روز سه‌شنبه در گزارش خود از دورنمای کوتاه مدت انرژی اعلام کرد تولید نفت این کشور تا فوریه ۲۰۲۵ از رکورد دسامبر ۲۰۲۳ یعنی ۱۳.۳ میلیون بشکه در روز فراتر نخواهد رفت.این اداره همچنین پیش‌بینی خود از رشد تولید داخلی نفت در ۲۰۲۴ را ۱۲۰ هزار بشکه در روز پایین آورد و ۱۷۰ هزار بشکه در روز اعلام کرد. تولید نفت آمریکا ۱.۰۲ میلیون بشکه در روز در سال گذشته میلادی رشد داشت.

  اطلاعات دولتی آمریکا در مورد ذخایر نفتی این کشور امروز منتشر خواهد شد. انتظار می‌رود ذخایر نفت خام آمریکا ۱.۹ میلیون بشکه در روز طی هفته گذشته افزایش یافته باشد که دلیل آن را می‌توان بهبود تولید پس از سرمای شدید و آغاز فصل تعمیر و نگهداری پالایشگاه‌ها دانست.
  در این بین، قطر و مصر به عنوان میانجی آماده گفتگوهای دیپلماتیک برای از بین بردن اختلافات بین رژیم صهیونیستی و حماس در مورد طرح آتش بس و غزه می‌شود.
  تاجران به دقت شرایط خاورمیانه مخصوصاً حمله به کشتی‌ها توسط یمن را زیر نظر دارند. حملات یمن حمل و نقل دریایی از طریق کانال سوئز که سریع‌ترین مسیر بین آسیا و اروپاست را مختل کرده است. ۱۲ درصد تجارت جهانی نفت از این کانال انجام می‌شود.

  منبع: تسنیم
  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *