×

برای تسهیل در استفاده از کالابرگ فروشگاه های اینترنتی به این طرح اضافه شدند

 • کد نوشته: 238476
 • ۱۰ بهمن ۱۴۰۲
 • ۰
 • مشاور معاون وزیر تعاون از پیوستن چند فروشگاه اینترنتی در طرح کالا برگ خبر داد.
  برای تسهیل در استفاده از کالابرگ فروشگاه های اینترنتی به این طرح اضافه شدند
 • افراد مشمول دریافت یارانه، می‌توانند با استفاده از طرح کالابرگ الکترونیکی و از طریق فروشگاه‌های متصل خرید خود را به‌صورت حضوری یا اینترنتی انجام دهند.

  طبق آخرین آمار در ابتدای این طرح تقریباً نزدیک به ۳۰ هزار ترمینال فروشگاهی در کشور فعال بود که اکنون تعداد آن‌ها از ۲۰۰ هزار ترمینال فعال عبور کرده است. در کنار آن، شعبه‌های متعددی از۱۰ فروشگاه بزرگ زنجیره‌ای نیز در این طرح فعال هستند.

  «سید رضا یحیوی» مشاور معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی وی درباره پیوستن‌ فروشگاه‌های اینترنتی به این طرح و تسهیل خرید مردم از طریق این بستر گفت: مدتی قبل اسنپ مارکت و اکنون نیز یک پلتفرم خرید و فروش کالا به این طرح پیوسته است.

  وی خاطرنشان کرد: با پیوستن پلتفرم دیجی‌کالا به شبکه ملی اعتبار مردم به سادگی می‌توانند با اعتبار کالابرگ الکترونیکی‌شان محصولات موردنظر خود را خریداری کرده و آن را در منزل خود دریافت کنند.

  یحیوی تاکید کرد: برای تشویق مردم به استفاده از طرح کالابرگ الکترونیکی مشوق‌هایی در نظر گرفته شده است. یکی از این مشوق‌ها این است که هر خانوار دهک های ۱ تا ۷ با خرید کالابرگی ۲۰۰ هزار تومان از یارانه ۳۰۰ یا ۴۰۰ هزارتومانی خود از فروشگاه‌های اعلام شده، مشمول ۱۲۰ هزار تومان افزایش اعتبار یارانه کالابرگی می‌شود که می‌تواند از آن استفاده کند.

  مشاور معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: از دوره‌ای که افزایش اعتبار تشویقی به یارانه افراد اعلام شده، بیش از ۵.۵ میلیون خانوار از طرح کالابرگ الکترونیکی استفاده کرده‌اند که استقبال در حدود ۳۰ درصدی را نشان می‌دهد. بیشترین خریدهای انجام شده بین دهک‌های ۲ و ۳ بوده که مشمول دریافت یارانه هستند که این نشان می‌دهد دهک‌های پایین جامعه از آن به خوبی استفاده کرده‌اند و دولت نیز توانسته به هدفی که دارد نزدیک شود.

  منبع: ایرنا
  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *