ترانزیت ایران چقدر رشد کرد؟

ترانزیت

به گزارش ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، «داریوش امانی»‌ در نشست مجمع عمومی این سازمان اظهار داشت: همه تلاش ما بر این است که بتوانیم در حفظ درآمدهای سازمان کوشا باشیم و بهره وری را افزایش دهیم، همچنین تلاش داریم درآمدهای جدید و پایداری را به غیر از بودجه دولت دنبال کنیم تا خودکفا باشیم و برای نیل به این هدف ضروری است این حجم از عملیات و ماموریت‌هایی که در سازمان در حال انجام است، به درستی و به نحو احسن انجام شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با ابراز رضایتمندی از حجم عملیات انجام شده در سال جاری در حوزه‌های مختلف، اظهار داشت: امسال ۲ هزار و ۸۰۰ کیلومتر راه روستایی در کشور ساخته شد که در نوع خود بی نظیر بوده است، در بخش حمل و نقل کالا نیز در سال جاری ۱۴ درصد و در بخش حمل و نقل مسافر ۱۲ درصد رشد وجود داشته، همچنین در حوزه ترانزیت نزدیک به ۴۰ درصد افزایش نسبت به سال گذشته ایجاد شده است.

امانی افزود: ایجاد و نگهداشت زیرساخت‌ها، اجرای روکش آسفالت در راه‌های منتهی به پایانه‌های مرزی از موضوعات مهم و اولویت های سازمان است، همچنین اهمیت کریدورهای ترانزیتی در دیپلماسی اقتصادی کشور دارای جایگاه ویژه‌ای است، از جمله افتتاح گذرگاه مرزی آستارا که در پی نشست‌های مختلف طرفین تحقق یافت و با افتتاح این گذرگاه بخشی از ترافیک سنگین این محور کاهش یافت.

امروزه کریدورهای ترانزیتی از اهمیت بالایی برخوردارند، ایران در تقاطع کریدورها قرار گرفته و راه‌های دسترسی زیادی دارد که باید از این ظرفیت‌ها استفاده شود؛ ثبت رشد ۷.۱ درصدی ترانزیت در ۹ ماهه امسال در مقایسه با میانگین عملکرد سالیانه ۱۲ سال گذشته نشان‌دهنده اهتمام جدی دولت سیزدهم به این مقوله است.

رئیس مرکز امور مجامع و نظارت بر قراردادهای وزارت راه و شهرسازی نیز گفت: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از مهم‌ترین سازمان‌های خدمات رسان در کشور است و نقش ویژه این سازمان در خدمت رسانی به مردم بر کسی پوشیده نیست.

«مهدی نورایی» بیان‌داشت: این سازمان به‌تازگی برای تسهیل در امر اقامه نماز در راه‌های مواصلاتی کشور، مفتخر به دریافت لوح تقدیر از رئیس جمهور شد و امیدواریم این سازمان بتواند دستاوردهای بیشتری را در خدمت به مردم و خدمت به نظام داشته باشد.

وی بیان‌داشت: عملکرد مجموعه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در همه عرصه‌های جامعه و مشارکت اجتماعی مردم تاثیرگذار است و اکثر مردم در سفرهای خود از خدمات این سازمان بهره‌مند می‌شوند، بنابراین اگر فرایند سفر آسان‌تر باشد و کاربران جاده‌ای سختی کمتری متحمل شوند، بی تردید در اتحاد و انسجام مردم تاثیرگذار است و این‌ آثاری است که به صورت مستقیم و غیرمستقیم با عملکرد سازمان راهداری وحمل‌ونقل جاده‌ای ارتباط دارد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *