تشکیل یک کمیته ویژه برای پیگیری وضعیت مسکن کارگران


در جلسه روز گذشته شورای عالی کار وزیرکار پیشنهاد تشکیل قرارگاه مسکن کارگری را با حضور نماینده کارگران, کارفرمایان ودولت داد.

به پیشنهاد وزیر کار در جلسه دیروز تعیین مزد ۱۴۰۳توجه به اختصاص بخش قابل ملاحظه‌ای از سبد هزینه کارگران به مسکن، قرار شد یک کمیته سه‌نفره با حضور نماینده کارگران، کارفرمایان و وزیر کار تشکیل شود و از اول سال آینده مسکن کارگران را پیگیری کنند.

باید به بحث مسکن توجه ویژه داشته باشیم. بارها پیشنهاد دادم یک شورایی تشکیل شود و نماینده ای از سه شرکای اجتماعی در آن عضو باشد.

آیت اسدی،نماینده کارگران در شورای عالی کار در واکنش به اظهارات وزیر گفت: تصویب کارگروه مسکن کارگری هم مثل مزد منطقه‌ای برای انحراف افکار است؛ زیرا ۶ماه قبل آن را تصویب کردیم و وزیر کار قول داد همهٔ امکانات وزارتخانه برای مسکن کارگر در اختیار قرار گیرد، اما کاری از پیش نرفت و دوباره می‌خواهند مصوبهٔ قبلی را تصویب کنند‌.

اسدی چندی پیش هم درباره آخرین وضعیت مصوبات جلسه شورای عالی کار پیرامون ایجاد قرارگاه مسکن کارگران گفته بود:یکی از مصوبات ایجاد قرارگاه مسکن کارگری بود که با تغییر معاونت تعاون باعث ایجاد تعلل در فرآیند اجرا شد. طبق قولی که داده اند قرار است تا پایان سال اقداماتی برای کارگران انجام دهند.

عضو کارگری شورایعالی کار تاکید کرده بود: ما از هر طرح و برنامه‌ای که به معیشت کارگران کمک کند استقبال می‌کنیم؛ در رابطه با مسکن کارگری نیز پیشنهادات و راهکارهایی داریم که اگر به آن عمل کنند، تا اندازه‌ای مشکلات مسکن کارگران حل می‌شود وگرنه در شرایط فعلی، کارگران توان پرداخت اجاره خانه ندارند چه برسد به خرید خانه.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *