×

تنظیم بازار گوشت قرمز در ماه های پایانی سال با افزایش واردات امکان پذیر می شود

 • کد نوشته: 237412
 • ۰۱ بهمن ۱۴۰۲
 • ۰
 • رییس اتحادیه گوشت گوسفندی ، افزایش واردات را راهکار اصلی تنظیم قیمت ها در بازار ، در ماه های پایانی سال ، دانست.
  تنظیم بازار گوشت قرمز در ماه های پایانی سال با افزایش واردات امکان پذیر می شود
 • «علی‌اصغر ملکی» امروز (یکشنبه) ، درباره وضعیت بازار دام زنده و گوشت گوسفندی افزود: با وجود تلاش‌های دولت در ماه‌های اخیر برای تنظیم بازار گوشت قرمز، تامین آن از محل تولید داخل و استمرار واردات، همچنان بازار این محصول با مشکلاتی روبه‌رو است.

  این مقام صنفی اظهار داشت: اکنون قیمت هر کیلوگرم دام زنده گوسفندی در بازار حدود ۲۵۰ هزار تومان و لاشه گوشت گوسفندی بین ۵۰۰ تا ۵۲۰ هزار تومان است.

  وی درباره وضعیت جمعیت دام گوسفندی کشور، تصریح‌کرد: با توجه به استمرار خشکسالی‌ها و کشتار دام‌های مولد به‌دلیل کمبود علوفه دامی، کشور با کاهش جمعیت دام زنده گوسفندی روبه‌رو شد که اکنون این کمبود در بازار نمایان شده است.

  ملکی گفت: بنابراین وزارت جهاد کشاورزی برای تامین بازار گوشت قرمز در ماه های پایانی سال سعی در افزایش واردات گوشت قرمز و دام زنده دارد تا بازار این محصول تنظیم شود.

  وی بر این باور است که با وجود اینکه کشور با کمبود جمعیت دامی گوسفندی روبه‌روست، برخی به دنبال صادرات دام زنده هستند؛ بنابراین ادعا دارند که وضعیت جمعیت دامی کشور مناسب است و کاهشی در این زمینه نداریم.

  رییس اتحادیه گوشت گوسفندی افزود: در صورتی که دولت علاوه بر استمرار واردات گوشت، حجم آن را افزایش دهد، می‌تواند برای شب عید و ایام نوروز بازار این محصول را کنترل کند.

  منبع: ایرنا
  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *