حساب بانکی این افراد مسدود می‌شود + اعلام جزییات

حساب بانکی

چندی قبل رسیدگی به بخش اول لایحه بودجه ۱۴۰۳ در مجلس شورای اسلامی به پایان رسیده و بعد از برگزاری انتخابات بررسی بخش دوم بودجه در مجلس اغاز میشود.

تسنیم در گزارشی نوشت: یکی از نکات جالب توجه بند ث تبصره ۶ لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ است که در ان امده؛ به منظور جلوگیری از فرار مالیاتی و وصول به موقع درآمدهای مالیاتی با رعایت فصل ۹ باب ۴ قانون مالیات مستقیم، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است حسب درخواست سامانه‌ای سازمان امور مالیاتی کشور، نسبت به مسدود کردن حساب یا حساب‌های بدهکاران مالیاتی به میزان بدهی قطعی به صورت سامانه‌ای(سیستمی) و برخط بر اساس سامانه‌های موجود اقدام کند. بانک‌ها و مؤسسات اعتباری مکلفند وجوه مسدود شده را حداکثر ظرف پنج روز پس از مسدودی به حساب سازمان امور مالیاتی کشور واریز کنند. بانک مرکزی، بانک‌ها و موسسات اعتباری حسب مورد در صورت تخلف از اجرای این حکم با مودی مسئولیت تضامنی دارند.

در نهایت در روز چهارم بررسی نمایندگان دور یازدهم مجلس با تصویب بند ث تبصره ۶ لایحه بودجه ۱۴۰۳کل کشور در بخش هزینه ای، بانک مرکزی را مکلف کردند تا حسب درخواست سازمان امور مالیاتی کشور، نسبت به مسدود کردن حساب یا حساب‌های بدهکاران مالیاتی به میزان بدهی قطعی اقدام کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *