خبر جدید از تعیین تکلیف دستمزد کارگران برای ۱۴۰۳


علی اصغر آهنی‌ها؛ نماینده کارفرمایان در جلسه شورای عالی کار درباره آخرین وضعیت جلسه شورای عالی کار گفت: در حال حاضر گروه کارگری و دولت در حال مذاکره هستند. دیدگاه های شرکای اجتماعی بهم نزدیک شده است.

وی با بیان اینکه گروه کارفرمایی پیشنهاد افزایش ۲۷ درصدی دستمزد روی حداقل حقوق را مطرح کرده است، گفت: پیشنهادات به رای گیری گذاشته می شود. انشاالله بتوانیم به یک جمع بندی خوب برسیم.

آهنی ها بیان کرد:در لایحه بودجه دولت برای کارمندان خود رقم ۲۰درصد افزایش مزدی را برای سال آینده در نظر گرفته است.دولت برای کارگران خود هم در همان سطح در نظر دارد.کارفرمایان پیشنهاد افزایش ۲۷درصدی را مطرح کردند. برخی از دوستان برای اینکه مسائل را پیچیده کنند, دولت و کارفرمایان را یکی می کنند، اما ما پیشنهادات خودمان را مطرح کردیم. قیاس ما فقط بخش کارگری است نه کارمندی.

نماینده کارفرمایان در جلسه شورای عالی کار گفت: دولت درخواست کرد گروه کارگری و کارفرمایی نظرات خود را مطرح کنند,گروه کارگری هم نظر خود را مطرح کردند, اما در حال مذاکره هستیم تا نظرات به هم نزدیک شود. ما متوجه مشکلات کارگران هستیم, اما اقتصاد و صنعت هم یک تاب و تحملی دارد, باید در نقطه ای به نتیجه مطلوب برسیم که به نفع هم کارگران و هم تولید باشد.

آهنی ها افزود: بخش کارفرمایی آمادگی دارد, در صورت نیاز انعطاف بیشتری به خرج دهد.اما اگر رای گیری باشد و حداکثر آرا مشخص شود, که روی نظرات خود باقی می مانیم. اختلاف نظرها کمترشده امیدواریم تا امشب دستمزد تعیین شود.

وی بیان کرد: امسال یکی از توافق ها میان شرکای اجتماعی این بود که افزایش ها فقط روی پایه حقوق باشد. با توجه به اینکه حقوق بازنشستگان به این مصوبه ربط دارد،اگر بخواهیم تمرکز را بر روی افزایش حق مسکن و بن خوار و بار باشد,بخش زیادی از جامعه که بازنشستگان هستند متضرر می شوند.به همین دلیل پیشنهاد کردیم افزایش ها مستقیم روی حقوق باشد که به تصویب رسید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *